Foto: ASO

Drużyna Alpecin-Fenix podała składy na otwierający weekend klasyków, czyli na wyścigi Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne. Tym samym zakończyła się saga związana ze spekulacjami dotyczącymi startu Mathieu Van der Poela w pierwszym z nich – ostatecznie okazało, że w nim nie wystartuje. 

Przypomnijmy, że Mathieu Van der Poel wygrał pierwszy etap wyścigu UAE Tour, ale następnie musiał wraz z drużyną Alpecin-Fenix wycofać się z rywalizacji z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z członków obsługi. Następnie rozpoczęły się spekulacje dotyczące startu Holendra w wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. Ostatecznie, pomimo że obligatoryjne testy miał negatywne, to wystartuje dopiero w Kuurne-Bruksela-Kuurne.

W tym wyścigu wystartuje jako wsparcie dla Tima Merliera, chociaż spoglądając na rozstrzygnięcia pierwszego etapu UAE Tour, to można spodziewać się wszystkiego. W składzie drużyny Alpecin-Fenix na ten wyścig znalazł się także między innymi drugi kolarz Paris-Roubaix 2018 Szwajcar Silvan Dillier.

– Pojawię się na starcie Kuurne-Bruksela-Kuurne z dobrym samopoczuciem po zwycięstwie na etapie wyścigu UAE Tour. Dobrze będzie mieć jeden dodatkowy dzień ścigania, zanim pojadę na wyścigi do Włoch. Jednocześnie startuję tam z dużą pewnością siebie i spodziewam się fajnego ścigania

– zapowiedział Mathieu Van der Poel, a następnie odniósł się do sytuacji zaistniałej w wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

– Oczywiście, że chciałbym ukończyć wyścig UAE Tour, ponieważ dobrze go zaczęliśmy i wszystko zapowiadało, że możemy walczyć w klasyfikacji generalnej. Jednocześnie cieszę się, że sprawnie i bez żadnych problemów wróciliśmy do domu, oraz że nasz sezon klasyków nie zostanie zakłócony. Myślę, że możemy podejść do wyścigu Kuurne z wysokimi ambicjami, ponieważ Tim [Merlier] jest jednym z najszybszych kolarzy w peletonie i razem ze mną będziemy mogli grac dwiema kartami

– dodał mistrz Holandii.

Skład drużyny Alpecin-Fenix na wyścig Omloop Het Nieuwsblad 2021: Dries De Bondt, Silvan Dillier, Senne Leysen, Xandro Meurisse, Jasper Philipsen, Oscar Riesebeek, Otto Vergaerde.

Skład drużyny Alpecin-Fenix na wyścig Kuurne-Bruksela-Kuurne 2021: Silvan Dillier, Tim Merlier, Edward Planckaert, Mathieu van der Poel, Oscar Riesebeek, Lionel Taminiaux, Laurens De Vreese.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments