Cycling New Zealand odrzuciła projekt koszulki mistrza kraju, której autorem jest kolarz Jumbo-Visma George Bennett oraz jego żona Caitlin Fielder. Przypomnijmy, że Bennett kilkanaście dni temu wywalczył upragniony tytuł mistrza Nowej Zelandii w wyścigu ze startu wspólnego. 

Zdobycie tytułu mistrza kraju jest dla George’a Bennetta bardzo ważnym osiągnięciem. Chcąc uczcić ten fakt kolarz Jumbo-Visma wraz z drużyną oraz swoją żoną-artystką zaprojektowali koszulkę, w której chciałby się ścigać. Jednak dopuszczenie jej do użytku zatrzymała Cycling New Zealand. Miała to być czarna koszulka ze srebrna paprocią.

– Agu oraz drużyna stworzyła wspaniałą koszulkę, to była najfajniejsza koszulka mistrza Nowej Zelandii. Następnie ja i Caitlin dokonaliśmy jeszcze kilku zmian. Wszyscy byliśmy podekscytowani, wysłaliśmy e-mail do Bike NZ i wszystkim bardzo się to spodobało. To była czarna koszulka ze srebrną paprocią, ale powiedziano nam, że ona może “kłócić się” się z koszulką reprezentacji. Ale ja pomyślałem sobie: jak to, czy reprezentacja Nowej Zelandii ma zamiar wystartować w Giro d’Italia?

– powiedział George Bennett w rozmowie z podcastem The Social Distance Podcast.

Sprawa trafiła także do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), ale ta nie zarejestrowała koszulki zaproponowanej przez Jumbo-Visma, ponieważ jej projekt został wstrzymany już na poziomie nowozelandzkiej federacji kolarskiej.

– Mamy ujednolicony projekt koszulki mistrza kraju we wszystkich czterech kolarskich dyscyplinach. Po prostu nie jest możliwe dokonanie tak radykalnych zmian w drugim miesiącu roku, na prośbę mistrza kraju

– powiedział szef Cycling New Zealand Jacques Landry.

Projekt koszulki, którą chcieli “przepchnąć” Bennett i drużyna Jumbo-Visma zamieścił na Twitterze główny menedżer zespołu Richard Plugge.

George Bennett zdobył złoty medal w mistrzostwach Nowej Zelandii 14 lutego. Pokonał między innymi drugiego Michaela Torcklera oraz trzeciego Ryana Christensena.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments