Platforma Zwift ukarała zawodnika zespołu Canyon Esport Philippa Diegnera 6-miesięcznym zakazem startów w wirtualnych wyścigach. Po prowadzonym dochodzeniu odkryto, że Niemiec manipulował danymi ze swoich jazd w wyścigach z serii Zwift Racing League.

Trzy tygodnie temu na naszym portalu informowaliśmy już o dwóch zawodniczkach, które zostały ukarane za zawyżenie mocy z trenażera. Niestety i tym razem doszło do oszustwa podczas wirtualnej rywalizacji.

Kolarz ekipy Canyon Esport Philipp Diegner został surowo ukarany przez platformę Zwift. Jego wyniki z 11 wyścigów z ostatnich dwóch sezonów z serii Zwift Racing League zostały anulowane. Ponadto niemiecki zawodnik dostał zakaz startów w wyścigach na Zwifcie do 24 lipca 2021 roku.

Podejrzenia wobec tego kolarza zaczęły się 25 stycznia bieżącego roku. To wtedy Philipp Diegner zajął 39. miejsce w wyścigu z serii Zwift Racing League. Była to ostatnia lokata w tej rywalizacji. Po sprawdzeniu plików i mocy generowanych przez kolarza zespołu Canyon Esport w tym wyścigu odkryto, że zawyżał on swoją generowaną moc o 2%. Diegner początkowo bronił się przed stawianymi mi zarzutami, ale później przyznał, że jest współwinny manipulowania danymi z pomiaru mocy.

Swoje własne dochodzenie w tej sprawie prowadziła, również ekipa Canyon Esport. Decyzją kierownictwa tego zespołu zakończono współpracę z Philippem Diegnerem ze skutkiem natychmiastowym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments