fot. Getty Images Sports

Irlandczyk Sam Bennet (Deceuninck-Quick-Step) wygrywa po masowym finiszu z peletonu czwarty etap wyścigu UAE Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Czwarty etap wyścigu UAE Tour był, również najdłuższym odcinkiem tegorocznego ścigania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kolarze mierzyli się z trasą o długości 204-kilometrów. Start oraz meta tego etapu została usytuowana na sztucznie utworzonej wyspie – Al Marjan Island.

Tuż po starcie etapu doszło do kilku prób zawiązania się ucieczki. Wszystkie, jednak w początkowej fazie rywalizacji okazały się bezskuteczne. Po pierwszych dwóch godzinach ścigania do “rantowania” swoich rywali przystąpiła ekipa Deceuninck-Quick-Step z Iljo Keisse na czele. Jednakże pierwsza próba rozerwania peletonu przez zawodników “Watahy” okazała się nieskuteczna.

85-kilometrów przed metą na ucieczkę w końcu zdecydowali się dwaj Francuzi: François Bidard (AG2R Citroën Team) oraz Olivier Le Gac (Groupama – FDJ). Harcownicy na 60-kilometrów przed linią mety na wyspie Al Marjan Island mieli przewagę około dwóch minut nad peletonem.

Grupa zasadnicza prowadzona przez ekipy mające w swoim składzie najsilniejszych sprinterów kontrolowała sytuację w wyścigu i wszystko wskazywało na to, że losy dzisiejszego etapu zgodnie z planem rozstrzygną się po masowym sprincie.

30-kilometrów przed finałową kreską akcja uciekinierów przeszła już do historii. Peleton przez kolejne kilometry w spokojnym tempie zmierzał do linii mety. Znaczne przyśpieszenie nastąpiło, gdy kolarze minęli baner z informacją, o tym że do mety pozostało tylko 10 000 metrów.

W końcowym sprincie najlepszy okazał się Sam Bennett. Ponownie na drugim miejscu etap zakończył młody Holender David Dekker (Jumbo-Visma). Na ostatnim stopniu podium uplasował się Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

Wyniki czwartego etapu UAE Tour:

1 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep 4:51:51
2 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma
3 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal
4 Elia Viviani (Ita) Cofidis
5 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
6 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
7 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious
8 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos
9 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
10 Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange
11 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team
12 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation
13 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
14 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma
15 Cees Bol (Ned) Team DSM
16 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange
17 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep
18 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech
19 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates
20 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates
21 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma
22 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation
23 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
24 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
25 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation
26 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo
27 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers
28 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers
29 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech
30 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation
31 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo
32 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo
33 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe
34 Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis
35 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo
36 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma
37 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo
38 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
39 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
40 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates
41 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
42 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
43 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
44 Davide Villella (Ita) Movistar Team
45 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo
46 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
47 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team
48 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal
49 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
50 Florian Stork (Ger) Team DSM
51 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange
52 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
53 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep
54 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
55 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
56 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation
57 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team
58 Rémy Rochas (Fra) Cofidis
59 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo
60 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
61 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
62 Thymen Arensman (Ned) Team DSM
63 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
64 Nikias Arndt (Ger) Team DSM
65 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe
66 Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team
67 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers
68 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team
69 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team
70 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
71 Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team
72 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers
73 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates
74 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
75 James Whelan (Aus) EF Education-Nippo
76 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
77 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
78 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
79 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos
80 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma
81 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep
82 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
83 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange
84 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
85 Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal
86 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
87 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
88 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
89 Mark Donovan (GBr) Team DSM
90 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos
91 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange
92 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep
93 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team
94 Alberto Dainese (Ita) Team DSM
95 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
96 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers
97 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers
98 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
99 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
100 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
101 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
102 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious
103 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious
104 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
105 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech
107 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma
108 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
109 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
110 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious
111 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
112 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation
113 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious
114 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ
115 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos
116 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep
117 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
118 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:00:27
119 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:00:39
120 Attilio Viviani (Ita) Cofidis
121 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:00:45
122 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:00:54
123 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo
124 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos 0:01:11
125 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:01:36
126 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:08
127 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
128 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
129 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos 0:03:57
130 Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos 0:04:15

Klasyfikacja generalna:

1 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 12:50:21
2 Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers 0:00:43
3 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:01:03
4 Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma 0:01:43
5 Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo 0:01:45
6 Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo 0:02:36
7 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:02:38
8 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious
9 Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis 0:03:32
10 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:04:47
11 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 0:08:10
12 Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo 0:09:49
13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:09:58
14 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:10:10
15 Florian Stork (Ger) Team DSM 0:10:21
16 Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation 0:10:36
17 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:10:38
18 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:10:42
19 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:10:46
20 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:10:51
21 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:10:58
22 Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma 0:11:06
23 Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:11:17
24 Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:11:20
25 Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious 0:11:26
26 Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates 0:11:40
27 Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious 0:11:45
28 Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe 0:12:11
29 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:12:14
30 Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech 0:12:19
31 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:12:21
32 Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team 0:12:22
33 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:12:37
34 Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates 0:12:40
35 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 0:12:47
36 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:13:06
37 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:13:11
38 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:13:47
39 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:13:53
40 Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange 0:14:00
41 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:14:06
42 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:14:16
43 Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation 0:14:53
44 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:14:59
45 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep 0:15:00
46 Mark Donovan (GBr) Team DSM 0:15:23
47 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:15:33
48 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation 0:15:34
49 Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team 0:15:46
50 Thymen Arensman (Ned) Team DSM 0:16:20
51 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe 0:16:22
52 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:16:51
53 Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers 0:16:55
54 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:17:01
55 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:17:02
56 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:17:14
57 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 0:17:17
58 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep 0:17:19
59 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:17:33
60 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:17:41
61 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 0:17:46
62 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:17:56
63 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:18:00
64 Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma 0:18:07
65 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:18:22
66 François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team 0:18:28
67 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:18:37
68 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 0:18:54
69 James Whelan (Aus) EF Education-Nippo 0:19:00
70 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 0:19:18
71 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:19:37
72 Nikias Arndt (Ger) Team DSM 0:19:41
73 Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo 0:20:32
74 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:20:48
75 Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal 0:20:51
76 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 0:20:53
77 Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma 0:21:07
78 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:21:10
79 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech 0:22:16
80 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech 0:22:42
81 Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange 0:23:21
82 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:23:22
83 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:23:40
84 Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:24:09
85 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:24:22
86 Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo 0:24:36
87 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:24:49
88 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 0:24:54
89 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 0:25:00
90 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:25:15
91 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 0:25:23
92 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos 0:25:28
93 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:25:33
94 Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation 0:25:39
95 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech 0:25:40
96 Alberto Dainese (Ita) Team DSM 0:25:45
97 Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team 0:25:48
98 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
99 Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange 0:25:55
100 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep 0:25:56
101 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 0:25:58
102 Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team 0:25:59
103 André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation 0:26:00
104 Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange 0:26:02
105 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 0:26:09
106 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM 0:26:10
107 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:26:12
108 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:26:22
109 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 0:26:24
110 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 0:26:26
111 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:26:29
112 Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers 0:26:34
113 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ 0:26:35
114 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:26:40
115 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:26:48
116 Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos 0:27:00
117 Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange 0:27:38
118 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:27:46
119 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 0:28:10
120 Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious 0:28:41
121 Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious 0:28:47
122 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:29:09
123 Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos 0:29:25
124 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:29:31
125 Cees Bol (Ned) Team DSM 0:29:38
126 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious 0:29:49
127 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:30:00
128 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:30:54
129 Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ 0:32:27
130 Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos 0:33:42
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments