Irlandczyk Sam Bennet (Deceuninck-Quick-Step) wygrywa po masowym finiszu z peletonu czwarty etap wyścigu UAE Tour. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Czwarty etap wyścigu UAE Tour był, również najdłuższym odcinkiem tegorocznego ścigania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kolarze mierzyli się z trasą o długości 204-kilometrów. Start oraz meta tego etapu została usytuowana na sztucznie utworzonej wyspie – Al Marjan Island.
Tuż po starcie etapu doszło do kilku prób zawiązania się ucieczki. Wszystkie, jednak w początkowej fazie rywalizacji okazały się bezskuteczne. Po pierwszych dwóch godzinach ścigania do „rantowania” swoich rywali przystąpiła ekipa Deceuninck-Quick-Step z Iljo Keisse na czele. Jednakże pierwsza próba rozerwania peletonu przez zawodników „Watahy” okazała się nieskuteczna.
85-kilometrów przed metą na ucieczkę w końcu zdecydowali się dwaj Francuzi: François Bidard (
Olivier Le Gac ( Al Marjan Island mieli przewagę około dwóch minut nad peletonem.Grupa zasadnicza prowadzona przez ekipy mające w swoim składzie najsilniejszych sprinterów kontrolowała sytuację w wyścigu i wszystko wskazywało na to, że losy dzisiejszego etapu zgodnie z planem rozstrzygną się po masowym sprincie.
30-kilometrów przed finałową kreską akcja uciekinierów przeszła już do historii. Peleton przez kolejne kilometry w spokojnym tempie zmierzał do linii mety. Znaczne przyśpieszenie nastąpiło, gdy kolarze minęli baner z informacją, o tym że do mety pozostało tylko 10 000 metrów.
W końcowym sprincie najlepszy okazał się Sam Bennett. Ponownie na drugim miejscu etap zakończył młody Holender David Dekker (Jumbo-Visma). Na ostatnim stopniu podium uplasował się Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).
Wyniki czwartego etapu UAE Tour:
1 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep | 4:51:51 |
2 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | |
3 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | |
4 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | |
5 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | |
6 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
7 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious | |
8 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | |
9 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | |
10 | Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange | |
11 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | |
12 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | |
13 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
14 | Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma | |
15 | Cees Bol (Ned) Team DSM | |
16 | Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange | |
17 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | |
18 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | |
19 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | |
20 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | |
21 | Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma | |
22 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | |
23 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | |
24 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | |
25 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | |
26 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | |
27 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | |
28 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | |
29 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | |
30 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | |
31 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | |
32 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | |
33 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | |
34 | Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis | |
35 | Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo | |
36 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | |
37 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | |
38 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | |
39 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | |
40 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | |
41 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | |
42 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | |
43 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
44 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | |
45 | Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo | |
46 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | |
47 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | |
48 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | |
49 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | |
50 | Florian Stork (Ger) Team DSM | |
51 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | |
52 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
53 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
54 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | |
55 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | |
56 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | |
57 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | |
58 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | |
59 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | |
60 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
61 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
62 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | |
63 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | |
64 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | |
65 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | |
66 | Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team | |
67 | Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers | |
68 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | |
69 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | |
70 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | |
71 | Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team | |
72 | Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers | |
73 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | |
74 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | |
75 | James Whelan (Aus) EF Education-Nippo | |
76 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | |
77 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | |
78 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | |
79 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | |
80 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | |
81 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | |
82 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | |
83 | Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange | |
84 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | |
85 | Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal | |
86 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | |
87 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | |
88 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
89 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | |
90 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | |
91 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | |
92 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | |
93 | Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team | |
94 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | |
95 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
96 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | |
97 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | |
98 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | |
99 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | |
100 | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | |
101 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | |
102 | Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious | |
103 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | |
104 | Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis | |
105 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | |
106 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | |
107 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | |
108 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
109 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | |
110 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | |
111 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | |
112 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | |
113 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | |
114 | Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ | |
115 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos | |
116 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | |
117 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | |
118 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:00:27 |
119 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 0:00:39 |
120 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | |
121 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 0:00:45 |
122 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | 0:00:54 |
123 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | |
124 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | 0:01:11 |
125 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:01:36 |
126 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:02:08 |
127 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | |
128 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | |
129 | Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos | 0:03:57 |
130 | Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos | 0:04:15 |
Klasyfikacja generalna:
1 | Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates | 12:50:21 |
2 | Adam Yates (GBr) Ineos Grenadiers | 0:00:43 |
3 | João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep | 0:01:03 |
4 | Chris Harper (Aus) Jumbo-Visma | 0:01:43 |
5 | Neilson Powless (USA) EF Education-Nippo | 0:01:45 |
6 | Mattias Jensen (Den) Trek-Segafredo | 0:02:36 |
7 | Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:02:38 |
8 | Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious | |
9 | Ruben Fernandez Andujar (Spa) Cofidis | 0:03:32 |
10 | Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep | 0:04:47 |
11 | Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ | 0:08:10 |
12 | Sergio Higuita Garcia (Col) EF Education-Nippo | 0:09:49 |
13 | Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:09:58 |
14 | Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal | 0:10:10 |
15 | Florian Stork (Ger) Team DSM | 0:10:21 |
16 | Ben Hermans (Bel) Israel Start-up Nation | 0:10:36 |
17 | Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates | 0:10:38 |
18 | Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo | 0:10:42 |
19 | Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange | 0:10:46 |
20 | Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:10:51 |
21 | Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech | 0:10:58 |
22 | Sepp Kuss (USA) Jumbo-Visma | 0:11:06 |
23 | Louis Meintjes (RSA) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:11:17 |
24 | Domenico Pozzovivo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:11:20 |
25 | Wout Poels (Ned) Bahrain Victorious | 0:11:26 |
26 | Rafał Majka (Pol) UAE Team Emirates | 0:11:40 |
27 | Jack Haig (Aus) Bahrain Victorious | 0:11:45 |
28 | Ben Zwiehoff (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:12:11 |
29 | Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo | 0:12:14 |
30 | Stefan De Bod (RSA) Astana-Premier Tech | 0:12:19 |
31 | Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:12:21 |
32 | Mathias Frank (Swi) AG2R Citroën Team | 0:12:22 |
33 | Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:12:37 |
34 | Mikkel Bjerg (Den) UAE Team Emirates | 0:12:40 |
35 | Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech | 0:12:47 |
36 | Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious | 0:13:06 |
37 | Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers | 0:13:11 |
38 | Rémy Rochas (Fra) Cofidis | 0:13:47 |
39 | Davide Villella (Ita) Movistar Team | 0:13:53 |
40 | Tsgabu Grmay (Eth) Team BikeExchange | 0:14:00 |
41 | Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates | 0:14:06 |
42 | Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma | 0:14:16 |
43 | Chris Froome (GBr) Israel Start-up Nation | 0:14:53 |
44 | Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team | 0:14:59 |
45 | Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-QuickStep | 0:15:00 |
46 | Mark Donovan (GBr) Team DSM | 0:15:23 |
47 | Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:15:33 |
48 | Omer Goldstein (Isr) Israel Start-up Nation | 0:15:34 |
49 | Jaakko Hänninen (Fin) AG2R Citroën Team | 0:15:46 |
50 | Thymen Arensman (Ned) Team DSM | 0:16:20 |
51 | Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe | 0:16:22 |
52 | David Dekker (Ned) Jumbo-Visma | 0:16:51 |
53 | Brandon Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers | 0:16:55 |
54 | Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ | 0:17:01 |
55 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:17:02 |
56 | Nathan Haas (Aus) Cofidis | 0:17:14 |
57 | Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ | 0:17:17 |
58 | Shane Archbold (NZl) Deceuninck-QuickStep | 0:17:19 |
59 | Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ | 0:17:33 |
60 | Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates | 0:17:41 |
61 | Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers | 0:17:46 |
62 | Elia Viviani (Ita) Cofidis | 0:17:56 |
63 | Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates | 0:18:00 |
64 | Jonas Vingegaard (Den) Jumbo-Visma | 0:18:07 |
65 | Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team | 0:18:22 |
66 | François Bidard (Fra) AG2R Citroën Team | 0:18:28 |
67 | Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech | 0:18:37 |
68 | Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis | 0:18:54 |
69 | James Whelan (Aus) EF Education-Nippo | 0:19:00 |
70 | Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo | 0:19:18 |
71 | Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team | 0:19:37 |
72 | Nikias Arndt (Ger) Team DSM | 0:19:41 |
73 | Lawson Craddock (USA) EF Education-Nippo | 0:20:32 |
74 | Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:20:48 |
75 | Harrison Sweeny (Aus) Lotto Soudal | 0:20:51 |
76 | Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo | 0:20:53 |
77 | Christoph Pfingsten (Ger) Jumbo-Visma | 0:21:07 |
78 | Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:21:10 |
79 | Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:22:16 |
80 | Alexey Lutsenko (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:22:42 |
81 | Jack Bauer (NZl) Team BikeExchange | 0:23:21 |
82 | Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team | 0:23:22 |
83 | Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep | 0:23:40 |
84 | Kevin Van Melsen (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:24:09 |
85 | Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers | 0:24:22 |
86 | Stefan Bissegger (Swi) EF Education-Nippo | 0:24:36 |
87 | Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal | 0:24:49 |
88 | Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos | 0:24:54 |
89 | Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation | 0:25:00 |
90 | Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation | 0:25:15 |
91 | Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team | 0:25:23 |
92 | Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos | 0:25:28 |
93 | Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ | 0:25:33 |
94 | Rick Zabel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:25:39 |
95 | Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana-Premier Tech | 0:25:40 |
96 | Alberto Dainese (Ita) Team DSM | 0:25:45 |
97 | Gregor Mühlberger (Aut) Movistar Team | 0:25:48 |
98 | Hector Carretero (Spa) Movistar Team | |
99 | Kevin Colleoni (Ita) Team BikeExchange | 0:25:55 |
100 | Sam Bennett (Irl) Deceuninck-QuickStep | 0:25:56 |
101 | Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange | 0:25:58 |
102 | Iñigo Elosegui Momeñe (Spa) Movistar Team | 0:25:59 |
103 | André Greipel (Ger) Israel Start-up Nation | 0:26:00 |
104 | Luka Mezgec (Slo) Team BikeExchange | 0:26:02 |
105 | Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers | 0:26:09 |
106 | Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team DSM | 0:26:10 |
107 | Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal | 0:26:12 |
108 | Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo | 0:26:22 |
109 | Fabio Sabatini (Ita) Cofidis | 0:26:24 |
110 | Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal | 0:26:26 |
111 | Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal | 0:26:29 |
112 | Luke Rowe (GBr) Ineos Grenadiers | 0:26:34 |
113 | William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ | 0:26:35 |
114 | Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 0:26:40 |
115 | Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe | 0:26:48 |
116 | Matteo Pelucchi (Ita) Team Qhubeka Assos | 0:27:00 |
117 | Kaden Groves (Aus) Team BikeExchange | 0:27:38 |
118 | Attilio Viviani (Ita) Cofidis | 0:27:46 |
119 | Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal | 0:28:10 |
120 | Fred Wright (GBr) Bahrain Victorious | 0:28:41 |
121 | Jonathan Milan (Ita) Bahrain Victorious | 0:28:47 |
122 | Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo | 0:29:09 |
123 | Lasse Norman Hansen (Den) Team Qhubeka Assos | 0:29:25 |
124 | Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:29:31 |
125 | Cees Bol (Ned) Team DSM | 0:29:38 |
126 | Phil Bauhaus (Ger) Bahrain Victorious | 0:29:49 |
127 | Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe | 0:30:00 |
128 | Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe | 0:30:54 |
129 | Alexys Brunel (Fra) Groupama-FDJ | 0:32:27 |
130 | Harry Tanfield (GBr) Team Qhubeka Assos | 0:33:42 |