© Team DSM | Patrick Brunt

Søren Kragh Andersen i Tiesj Benoot będą liderami Team DSM na pierwsze północne klasyki sezonu, które odbędą się już w ten weekend – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Kolejną ekipą WorldTeam, która opublikowała swoje składy na Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne jest Team DSM. Niemiecka formacja zdecydowała się wysłać do Belgii bardzo dobrych zawodników, dzięki czemu z pewnością będzie widoczna w walce o zwycięstwa.

Liderami ekipy na otwierający kampanię północnych klasyków Omloop Het Nieuwsblad będą Søren Kragh Andersen oraz Tiesj Benoot. Pierwszy z nich ma za sobą najlepszy sezon w karierze – wygrał dwa etapy Tour de France, był drugi w BinckBank Tour i trzeci właśnie w Omloop. Tiesj Benoot od lat radzi sobie dobrze w klasykach. Podobnie jak w przypadku Sørena Kragha Andersena, jego najlepszym wynikiem w belgijskim wyścigu jest trzecia pozycja.

Oprócz tej dwójki w Omloop Het Nieuwsblad pojadą Niklas Märkl, Joris Nieuwenhuis, Jasha Sütterlin, Romain Bardet, który zadebiutuje w barwach Team DSM. W wyścigu wystartuje też Casper Pedersen – Duńczyk w ubiegłym roku potwierdził, że w przypadku problemów swoich liderów, może ich godnie zastąpić.

– Naszym głównym celem jest agresywna jazda, taka, jaką pokazaliśmy w ubiegłym sezonie. Mamy wielu kolarzy, których stać na dobry wynik w wyścigu, ale ważne jest, byśmy osiągnęli sukces jako drużyna

– mówił Marc Reef, trener Team DSM, w komunikacie prasowym ekipy.

W niedziele kolarze powalczą o zwycięstwo w Kuurne-Bruksela-Kuurne. W składzie Team DSM ponownie zobaczymy Sørena Kragha Andersena, Tiesja Benoot i Caspera Pedersena. Oprócz nich w składzie znaleźli się silny w ubiegłym roku Nils Eekhoff, nowe nabytki drużyny – Andreas Leknessund i Marco Brenner, a także Max Kanter, który może postarać się o dobry wynik w przypadku finiszu z dużej grupy.

– Będziemy startować w Kuurne silnym składem, który łączy młodość z doświadczeniem. Casper Nils, Soren i Tiesj pokazali w ubiegłym roku, że dobrze radzą sobie na takich trasach jak ta w Kuurne. Chcemy jechać w taki sposób, by byli dobrze ustawieni w końcówce, co pozwoli nam na agresywną jazdę

– mówił Reef.

Skład Team DSM na Omloop Het Nieuwsblad: Søren Kragh Andersen, Romain Bardet, Tiesj Benoot, Niklas Märkl, Joris Nieuwenhuis, Casper Pedersen, Jasha Sütterlin.

Skład Team DSM na Kuurne-Bruksela-Kuurne: Søren Kragh Andersen, Marco Brenner, Tiesj Benoot, Casper Pedersen, Nils Eekhoff, Max Kanter, Andreas Leknessund.

 

Poprzedni artykułProblemy zdrowotne Thibaut Pinot
Następny artykułTadej Pogacar: „Wczesne rozpoczęcie finiszu dało mi przewagę”
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments