Ekipa Deceuninck – Quick Step opublikowała składy na pierwsze północne klasyki – Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Omloop Het Nieuwsblad, który zaplanowany jest na 27 lutego, otworzy kampanię północnych klasyków. Zawodnicy zmierzą się z wieloma brukowanymi ściankami, w tym Muur van Geraardsbergen (1 km; 9,3%) oraz Bosberg (980 m; 5,8%).

Pierwszą ekipą, która opublikowała skład na ten wyścig jest Deceuninck – Quick Step. Przewodzić będzie jej aktualny mistrz świata ze startu wspólnego – Julian Alaphilippe – dla którego będzie to debiut w tym wyścigu. Pozostali zawodnicy, którzy znaleźli się w składzie belgijskiej drużyny również są bardzo mocni – praktycznie każdy z nich może powalczyć o czołowe lokaty w wyścigu.

Na starcie, oprócz Alaphilippe’a, zobaczymy zwycięzcę Omloop Het Nieuwsblad z 2019 roku, Zdenka Stybara, Floriana Senechala, Kaspera Asgreena, Yvesa Lampaerta który w ubiegłorocznej edycji zajął drugą pozycję, a także świetnie dysponowanego na początku sezonu Davide Balleriniego. Pomagać będzie im słynny “El Tractor” – Tim Declercq.

– Jesteśmy podekscytowani i naprawdę nie możemy doczekać się pierwszego weekendu z klasykami. Julian, po zeszłorocznym Ronde van Vlaanderen, będzie miał kolejną szansę na pokazanie, na co go stać na brukach. Wspaniale będzie zobaczyć go w tak prestiżowym wyścigu jak Omloop w tęczowej koszulce

– mówił dyrektor sportowy belgijskiej ekipy, Tom Steels.

– Jesteśmy ciekawi, czy zobaczymy w akcji Davide Balleriniego, który miał znakomity początek sezonu w Prowansji. Miał zadebiutować na brukach już w ubiegłym roku, ale ze względu na dziwny sezon, zostało to przełożone

– dodał.

Nazajutrz zawodnicy Patricka Lefevere’a będą chcieli ponownie zwyciężyć w Kuurne-Bruksela-Kuurne. W ubiegłym roku w tym klasyku triumfował Kasper Asgreen, który znajdzie się w składzie Deceuninck – Quick Step na tegoroczną edycję. Oprócz niego niebieskie barwy belgijskiej ekipy będą reprezentowali Yves Lampaert, Zdenek Stybar, Stijn Stels, Bert Van Lerberghe, Alvaro Hodeg i Jannik Steimle.

Skład Deceuninck – Quick Step na Omloop Het Nieuwsblad: Julian Alaphilippe, Kasper Asgreen, Yves Lampaert, Zdenek Stybar, Florian Senechal, Davide Ballerini, Tim Declercq.

Skład Deceuninck – Quick Step na Kuurne-Bruksela-Kuurne: Kasper Asgreen, Yves Lampaert, Zdenek Stybar, Stijn Stels, Bert Van Lerberghe, Alvaro Hodeg, Jannik Steimle.