Foto: PhotoGomezSport2019

Organizatorzy Vuelta a Espana (15.08-5.09) opublikowali listę drużyn, które wezmą udział w tegorocznej edycji wyścigu. W hiszpańskim Wielkim Tourze, jak i w pozostałych trzytygodniówkach, wystartuje 19 ekip WorldTeams i cztery zespoły drugiej dywizji.

Po Tour de France i Giro d’Italia, organizatorzy hiszpańskiego Wielkiego Touru opublikowali listę drużyn, które wystartują w tegorocznej edycji wyścigu. W Vuelta a Espana obowiązkowo weźmie udział 19 ekip najwyższej dywizji, a także Alpecin-Fenix, który zapewnił sobie zaproszenie na każdy wyścig rangi World Tour ze względu na zwycięstwo w rankingu Europe Tour w ubiegłym roku.

Wyjątkowo w roku 2021 organizatorzy Wielkich Tourów mogli zaprosić na swój wyścig cztery drużyny (włącznie z Alpecin-Fenix). Dzikie karty na Vuelta a Espana otrzymały hiszpańskie ekipy ProTeams – Caja Rural – Seguros RGA, Burgos – BH oraz Euskaltel – Euskadi. Jedynym zespołem drugiej dywizji z Półwyspu Iberyjskiego, który nie otrzymał zaproszenia na hiszpański Wielki Tour, jest Equipo Kern Pharma.

Tradycyjnie w Vuelta a Espana pojawi się ekipa Caja Rural – Seguros RGA, która od 2012 roku nie przegapiła żadnej edycji hiszpańskiego wyścigu. Dotychczas drużyna odniosła jeden etapowy triumf w Vuelcie (2012, Antonio Piedra), jednak jej kolarze są zawsze widoczni w wyścigu ze względu na walkę w ucieczkach. Jej najlepszymi zawodnikami są Jon Aberasturi i Jonathan Lastra.

Drużyna Burgos-BH wzięła udział w trzech ostatnich edycjach wyścigu i, podobnie jak Caja Rural – Seguros RGA, ma na swoim koncie jedno zwycięstwo etapowe. Jego autorem jest Angel Madrazo, który w 2019 roku był najlepszy na odcinku z metą pod Observatorio Astrofisico de Javalambre. Hiszpan wielokrotnie odpadał od ucieczki, którą poza nim tworzyli Jetse Bol (również Burgos-BH) i Jose Herrada (Cofidis, Solutions Credits), lecz ostatecznie to właśnie on jako pierwszy przeciął linię mety. Oprócz wspomnianej dwójki, w ekipie z Burgos jeżdżą między innymi Edwin Avila, Diego Rubio i waleczny Willie Smit.

Ostatnia dzika karta powędrowała do Euskaltel – Euskadi. Baskijską ekipę reprezentują między innymi Juan Jose Lobato, który z pewnością będzie chciał pokazać się na sprinterskich etapach, Mikel Bizkarra, Mikel Iturria – triumfator etapu Vuelta a Espana z 2019 roku – oraz nowy nabytek drużyny, Luis Angel Mate.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments