fot. Deceuninck-Quick Step

Cztery dni ścigania podczas zakończonego Tour de la Provence były bardzo owocne dla Juliana Alaphilippe’a i całej ekipy Deceuninck-Quick-Step.

Dwa zwycięstwa etapowe i triumf w klasyfikacji punktowej Davide Balleriniego oraz druga lokata w klasyfikacji generalnej Juliana Alaphilippe’a podczas wyścigu “dookoła Prowansji” to świetne rezultaty drużyny “Watahy” u progu sezonu. Mistrz świata, nie tylko jest zadowolony z powyższych rezultatów, lecz także z prezentowanej dyspozycji o czym wspomniał w rozmowie z Cyclism’actu.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze i to był miły powrót do ścigania. Wygraliśmy dwa etapy i koszulkę punktową z Davide Ballerinim, a ja zająłem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niekoniecznie było to, co sobie wyobrażałem, ale jest wspaniale. Jestem bardzo zadowolony z mojej dyspozycji i z całego wyścigu Tour de La Provence. Możemy być usatysfakcjonowani z całego minionego tygodnia

– mówił mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego we włoskiej Imoli.

Dobra dyspozycja Francuza, którą pokazał zwłaszcza na stokach Mont Ventoux daje wiele nadziei przed kolejnymi startami w koszulce mistrza świata. Jak przyznaje sam Julian Alaphilippe najbliższe nieco ponad dwa miesiące aż do wyścigu Liège-Bastogne-Liège będą dla niego kluczowym czasem w tym sezonie.

Przede mną duży program startów aż do Liège. W moim kalendarzu są tylko wyścigi, które lubię i które mnie motywują, więc dam z siebie maksimum. Jestem bardziej niż zadowolony z mojej formy prezentowanej na etapie Mont Ventoux. Nie mogłem zrobić nic więcej. Byłem bardzo szczęśliwy, że znalazłem się w takiej sytuacji i nie byłem daleki od zwycięstwa, więc dobrze to wróży na przyszłość

– zakończył kolarz “Watahy”.

Najbliższym startem Juliana Alaphilippe’a będzie wyścig otwierający kolarski sezon w Belgii – Omloop Het Nieuwsblad. Następnie Francuz wybierze się do Włoch, aby wystartować w Strade Bianche, Tirreno-Adriatico i bronić tytułu w Mediolan-San Remo. Potem mistrz świata wróci do Belgii, gdzie będzie walczyć w wyścigu Ronde van Vlaanderen. Pierwszą część sezonu podopieczny Patricka Lefevere’a zakończy startami w ardeńskich klasykach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments