fot. Marek Bala/naszosie.pl

Kilka dni temu informowaliśmy Państwa o wypadku Fernando Alonso, który podczas treningu na szosie został uderzony przez samochód. Dziś ponownie wchodzimy nieco do światka królowej motorsportu. Rohan Dennis zadebiutował bowiem w oficjalnym wyścigu Formuły 1.

Podobnie jak wiosną ubiegłego roku, w trakcie przerwy międzysezonowej włodarze Liberty Media, firmy odpowiedzialnej za mistrzostwa świata Formuły 1, postanowili zorganizować serię “Virtual Grand Prix”. Podobnie jak kilka miesięcy temu, w komputerowym ściganiu udział brali zarówno zawodowi kierowcy, jak i youtuberzy czy też reprezentanci innych sportów. Do ostatniej grupy zalicza się Rohan Dennis, który w ostatnią niedzielę wystąpił w wyścigu o Wielką Nagrodę Sao Paulo.

Sam start Australijczyka z pewnością nie przyniósł mu wstydu. Gdy o zwycięstwo walczyli m.in. Georg Russell czy Alexander Albon, jedna z gwiazd ekipy Ineos dzielnie rywalizowała z choćby bramkarzem Realu Madryt, Thibaut Courtuois.

Ostatecznie, po starcie z 8. pozycji, Dennis zdołał dojechać do mety na 15. lokacie, pokonując 3 innych zawodników, wśród których znalazł się były kierowca F1, Vitantonio Liuzzi oraz otrzymując 4 kary za ścinanie zakrętów.

Cały wyścig mogą Państwo obejrzeć poniżej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments