fot. Giro d'Italia

Trzykrotny mistrz świata w wyścigu ze startu wspólnego Peter Sagan nie weźmie udziału w otwierającym ściganie w Belgii weekendzie podczas wyścigów Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Już za niecałe dwa tygodnie kolarski sezon wkroczy w kolejną fazę. 27 lutego ma odbyć się inauguracja sezonu w Belgii podczas wyścigu Omloop Het Nieuwsblad. Natomiast tradycyjnie dzień później kolarze będą rywalizować w jednodniowym klasyku na trasie z Kuurne do Brukseli i z powrotem.

To właśnie w Belgii Peter Sagan miał zainaugurować swoje starty w 2021 roku. Jednak, jak podaje portal Wielerflits Słowak, który wraz ze swoimi rodakami zaraził się koronawirusem podczas zgrupowania na Wyspach Kanaryjskich najprawdopodobniej nie pojawi się na starcie Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Bruksela-Kuurne.

Peter Sagan wraz ze swoim bratem Jurajem i Erikiem Baską nadal przebywa na Gran Canarii. Kierownictwo zespołu BORA – hansgrohe nie chce ryzykować zdrowia swoich kolarzy i będziemy musieli, jeszcze trochę poczekać na pierwsze starty słowackich kolarzy w wyścigach w 2021 roku.