Już 6 marca bieżącego roku odbędzie się 15. edycja Strade Bianche oraz 7. edycja Strade Bianche Women Elite. Dziś poznaliśmy trasę wspomnianych klasyków, które tradycyjnie odbędą się na “białych drogach” w Toskanii.

Trasa Strade Bianche 2021:

Na liczącej sobie 184-kilometry trasie w wyścigu mężczyzn znalazło się miejsce dla aż 11 sektorów szutrowych. Złożą się one w sumie na 63-kilometry “białych dróg”, które będą stanowić 31% całego ścigania po toskańskich drogach.

Wyścig Strade Bianche ma wrócić do swojego tradycyjnego miejsca w kalendarzu na początku marca. Rok temu z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy klasyka zostali zmuszeni go przełożyć. Na szczęście rywalizacja w Strade Bianche odbyła się 1 sierpnia 2020 roku i po triumf sięgnął Wout van Aert z ekipy Jumbo-Visma.

Trasa Strade Bianche Women Elite 2021:

Zawodniczki, w tym roku w Toskanii będą miały w sumie do pokonania 136-kilometrów, które tradycyjnie zaprowadzą je na Piazza del Campo w Sienie. Aż 23% procent wyścigu dla kobiet będzie prowadzić po “białych drogach”. Złoży się na to 8 sektorów o łącznej długości 31,4-kilometra szutrowych odcinków. Przypomnijmy, że w dwóch ostatnich edycjach wyścigu Strade Bianche WE zwyciężała obecna mistrzyni Europy, Holenderka Annemiek van Vleuten (obecnie Movistar Team)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments