Foto: Strade Bianche

Ekipa Alpecin-Fenix ujawniła dane dotyczące mocy generowanej przez Mathieu van der Poela podczas sobotniego Strade Bianche.

Mathieu van der Poel zwyciężył w tegorocznej edycji Strade Bianche. Holender przez cały wyścig był bardzo aktywny i to po jego ataku na kilkanaście kilometrów do mety wykrystalizowała się trzyosobowa grupka. Oprócz niego jechali w niej Julian Alaphilippe (Deceuninck – Quick Step) i Egan Bernal (INEOS Grenadiers). Kilka kilometrów później Holender próbował odjechać od pozostałej dwójki, jednak ta sztuka mu się nie udała.

O zwycięstwie w Strade Bianche rozstrzygnął atak Mathieu van der Poela na ostatnim podjeździe. Holender w mgnieniu oka zostawił w tyle swoich rywali i wjechał na metę 5 sekund przed Alaphilippe’em.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że cały wyścig przejechał ze średnią znormalizowaną mocą 389W. Dziś ekipa kolarza udostępniła bardziej szczegółowe dane. Zrobił to również sam kolarz za pośrednictwem Stravy. Ostatnie 60 kilometrów włoskiego wyścigu Van der Poel przejechał ze średnią znormalizowaną mocą 439W.

Na ostatnim podjeździe, kiedy błyskawicznie odskoczył od mistrza świata ze startu wspólnego wygenerował średnio 1004W (przez 20 sekund), a maksymalna wartość wyniosła 1362W!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments