fot. Team DSM

Cees Bol z Team DSM zwyciężył na drugim etapie Paryż-Nicea. Dla Holendra jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Nowym liderem został Michael Matthews.

Kolarze zmierzyli się dziś z 188-kilometrową, płaską trasą. Organizatorzy zaplanowali na niej jedną górską premię trzeciej kategorii – Côte des Granges-le-Roi (1,3 km; 4%) – i dwa lotne finisze, w Pussay i Bellegarde. W końcówce zawodników czekało wiele ostrych zakrętów – ostatni z nich zlokalizowany był 500 metrów przed metą.

fot. Paris-NiceNa początku dzisiejszego etapu nie oglądaliśmy żadnych prób ataku. Od peletonu po kilkunastu kilometrach oderwali się Sander Armee (Lotto Soudal) i Dries De Bondt (Alpecin-Fenix). Uciekinierzy nie zostali jednak odpuszczeni i ich maksymalna przewaga wynosiła 4 minuty.

Dwójka dojechała przed peletonem do górskiej premii na Côte des Granges-le-Roi, na którą pierwszy wjechał Sander Armee. Po punkt z peletonu zaatakował lider klasyfikacji górskiej – Fabien Doubey (Team Total Direct Energie). Ze względu na przyspieszenie ekipy Trek-Segafredo harcownicy zostali złapani już kilkanaście kilometrów później. Praca kolarzy amerykańskiej drużyny spowodowała porwanie peletonu, jednak chwilę później poszczególne grupki się zjechały.

Kolejne przyspieszenie nastąpiło na 70 kilometrów do mety. Ponownie peleton chwilowo się rozerwał, a z tyłu zostali między innymi zawodnicy EF Pro Cycling i Steven Kruijswijk (Team Jumbo-Visma). Po kilku kilometrach wszyscy dołączyli jednak do głównej grupy. Na lotnej premii w Bellegarde najszybciej finiszował Andre Greipel (Israel Start-Up Nation), który wyprzedził Michaela Matthewsa (Team BikeExchange). Australijczyk był z kolei najszybszy na lotnym finiszu w Pussay.

Po premii w Bellegarde doszło do dwóch groźnych kraks, w których ucierpieli George Bennett (Team Jumbo-Visma), Jeremy Lecroq (B&B Hotels p/b KTM), Senne Leysen (Alpecin-Fenix), Damien Touze (AG2R La Mondiale) i Alexis Vuillermoz (Team Total Direct Energie). Francuz wycofał się z wyścigu.

Przez kolejne kilkanaście kilometrów tempo w peletonie było spokojne, wszyscy czekali na końcówkę. Na 9 kilometrów do mety doszło do kolejnej kraksy, w której brali udział Daniel Arroyave (EF Pro Cycling) i Gregor Muehlberger (Movistar Team). Grupa przyspieszyła na około 4,5 kilometra do mety. W końcówce najlepiej odnalazł się Cees Bol z Team DSM, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dalsze miejsca zajęli Mads Pedersen (Trek-Segafredo) i Michael Matthews. Ze względu na bonifikaty zdobyte na mecie i lotnych finiszach, liderem został Australijczyk.

Na ostatnim kilometrze doszło do kolejnej kraksy, w której ucierpiało kilku zawodników.

Wyniki 2. etapu Paryż-Nicea 2021:

1 BOL Cees Team DSM 4:27:59
2 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo ,,
3 MATTHEWS Michael Team BikeExchange ,,
4 COQUARD Bryan B&B Hotels p/b KTM ,,
5 BENNETT Sam Deceuninck – Quick Step ,,
6 DEGENKOLB John Lotto Soudal ,,
7 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe ,,
8 BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious ,,
9 PHILIPSEN Jasper Alpecin-Fenix ,,
10 BARBIER Rudy Israel Start-Up Nation ,,
11 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
12 KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM ,,
13 BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo ,,
14 STUYVEN Jasper Trek – Segafredo ,,
15 MØRKØV Michael Deceuninck – Quick Step ,,
16 EEKHOFF Nils Team DSM ,,
17 KRISTOFF Alexander UAE-Team Emirates ,,
18 TOUZÉ Damien AG2R Citroën Team ,,
19 JORGENSON Matteo Movistar Team ,,
20 TURGIS Anthony Team Total Direct Energie ,,
21 NIZZOLO Giacomo Team Qhubeka ASSOS ,,
22 BENOOT Tiesj Team DSM ,,
23 CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step ,,
24 NEILANDS Krists Israel Start-Up Nation ,,
25 OOMEN Sam Team Jumbo-Visma ,,
26 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step ,,
27 THWAITES Scott Alpecin-Fenix ,,
28 DE LA CRUZ David UAE-Team Emirates ,,
29 DE BONDT Dries Alpecin-Fenix ,,
30 SÁNCHEZ Luis León Astana – Premier Tech ,,
31 GROßSCHARTNER Felix BORA – hansgrohe ,,
32 WALSCHEID Max Team Qhubeka ASSOS ,,
33 VLASOV Aleksandr Astana – Premier Tech ,,
34 GAUDU David Groupama – FDJ ,,
35 GILBERT Philippe Lotto Soudal ,,
36 JACOBS Johan Movistar Team ,,
37 ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma ,,
38 MCNULTY Brandon UAE-Team Emirates ,,
39 OLDANI Stefano Lotto Soudal ,,
40 ROJAS José Joaquín Movistar Team ,,
41 LATOUR Pierre Team Total Direct Energie ,,
42 SWIFT Ben INEOS Grenadiers ,,
43 SWIFT Connor Team Arkéa Samsic ,,
44 IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech ,,
45 HINDLEY Jai Team DSM ,,
46 CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
47 PEDERSEN Casper Team DSM ,,
48 CAMPENAERTS Victor Team Qhubeka ASSOS ,,
49 ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits ,,
50 MARTIN Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
51 SBARAGLI Kristian Alpecin-Fenix ,,
52 LUTSENKO Alexey Astana – Premier Tech ,,
53 VAN GESTEL Dries Team Total Direct Energie ,,
54 EIKING Odd Christian Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
55 GOOSSENS Kobe Lotto Soudal ,,
56 DE PLUS Laurens INEOS Grenadiers ,,
57 HAIG Jack Bahrain – Victorious ,,
58 EDMONDSON Alex Team BikeExchange ,,
59 GREIPEL André Israel Start-Up Nation ,,
60 KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma ,,
61 GEOGHEGAN HART Tao INEOS Grenadiers ,,
62 DOUBEY Fabien Team Total Direct Energie ,,
63 SÜTTERLIN Jasha Team DSM ,,
64 AMADOR Andrey INEOS Grenadiers ,,
65 O’CONNOR Ben AG2R Citroën Team ,,
66 ERVITI Imanol Movistar Team ,,
67 ZABEL Rick Israel Start-Up Nation ,,
68 PARET-PEINTRE Aurélien AG2R Citroën Team ,,
69 DÉMARE Arnaud Groupama – FDJ ,,
70 BARTHE Cyril B&B Hotels p/b KTM ,,
71 HAMILTON Lucas Team BikeExchange ,,
72 RUTSCH Jonas EF Education – Nippo ,,
73 GODON Dorian AG2R Citroën Team ,,
74 HAUSSLER Heinrich Bahrain – Victorious ,,
75 JANSEN Amund Grøndahl Team BikeExchange ,,
76 HENAO Sergio Team Qhubeka ASSOS ,,
77 TEUNS Dylan Bahrain – Victorious ,,
78 ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo ,,
79 JUNGELS Bob AG2R Citroën Team ,,
80 BENNETT George Team Jumbo-Visma ,,
81 VANHOUCKE Harm Lotto Soudal ,,
82 BARGUIL Warren Team Arkéa Samsic ,,
83 SOBRERO Matteo Astana – Premier Tech ,,
84 PACHER Quentin B&B Hotels p/b KTM ,,
85 NAESEN Oliver AG2R Citroën Team ,,
86 POWLESS Neilson EF Education – Nippo ,,
87 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal ,,
88 EL FARES Julien EF Education – Nippo ,,
89 VAN POPPEL Danny Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
90 MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic ,,
91 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates ,,
92 ARU Fabio Team Qhubeka ASSOS ,,
93 MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
94 GAUTIER Cyril B&B Hotels p/b KTM ,,
95 COSTA Rui UAE-Team Emirates ,,
96 SCHACHMANN Maximilian BORA – hansgrohe ,,
97 BENEDETTI Cesare BORA – hansgrohe ,,
98 DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
99 FRAILE Omar Astana – Premier Tech ,,
100 BRÄNDLE Matthias Israel Start-Up Nation ,,
101 BERNARD Julien Trek – Segafredo ,,
102 MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
103 GESCHKE Simon Cofidis, Solutions Crédits ,,
104 ARASHIRO Yukiya Bahrain – Victorious ,,
105 TRENTIN Matteo UAE-Team Emirates ,,
106 VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix ,,
107 KONYCHEV Alexander Team BikeExchange ,,
108 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step ,,
109 BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic ,,
110 MÜHLBERGER Gregor Movistar Team ,,
111 BOASSON HAGEN Edvald Team Total Direct Energie ,,
112 POLITT Nils BORA – hansgrohe ,,
113 MÄDER Gino Bahrain – Victorious ,,
114 KOCH Jonas Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
115 LECROQ Jérémy B&B Hotels p/b KTM ,,
116 PÉRICHON Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
117 RUSSO Clément Team Arkéa Samsic ,,
118 VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 0:34
119 GUARNIERI Jacopo Groupama – FDJ ,,
120 ARCAS Jorge Movistar Team ,,
121 CORT Magnus EF Education – Nippo ,,
122 TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
123 MORA Sebastián Movistar Team ,,
124 DEWULF Stan AG2R Citroën Team ,,
125 VAN POPPEL Boy Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
126 SCOTSON Miles Groupama – FDJ ,,
127 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix ,,
128 DE GENDT Thomas Lotto Soudal ,,
129 ARMÉE Sander Team Qhubeka ASSOS ,,
130 HIVERT Jonathan B&B Hotels p/b KTM ,,
131 SINKELDAM Ramon Groupama – FDJ ,,
132 VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma ,,
133 DECLERCQ Tim Deceuninck – Quick Step ,,
134 HOFSTEDE Lennard Team Jumbo-Visma 0:39
135 VAN DER HOORN Taco Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
136 KONOVALOVAS Ignatas Groupama – FDJ ,,
137 LEMOINE Cyril B&B Hotels p/b KTM 0:53
138 HALLER Marco Bahrain – Victorious 0:59
139 PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits 1:08
140 GROVES Kaden Team BikeExchange ,,
141 MARTIN Tony Team Jumbo-Visma 1:15
142 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 1:17
143 BEVIN Patrick Israel Start-Up Nation ,,
144 WALLAYS Jelle Cofidis, Solutions Crédits 1:19
145 VANMARCKE Sep Israel Start-Up Nation ,,
146 DURBRIDGE Luke Team BikeExchange ,,
147 KEUKELEIRE Jens EF Education – Nippo ,,
148 BATTISTELLA Samuele Astana – Premier Tech 1:29
149 ARMIRAIL Bruno Groupama – FDJ ,,
150 LAWLESS Chris Team Total Direct Energie ,,
151 THEUNS Edward Trek – Segafredo ,,
152 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
153 BOUET Maxime Team Arkéa Samsic ,,
154 PELUCCHI Matteo Team Qhubeka ASSOS 1:43
155 MEEUS Jordi BORA – hansgrohe 2:33
156 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe ,,
157 DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 2:38
158 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 2:56
159 ARROYAVE Daniel EF Education – Nippo 6:00
DNF VUILLERMOZ Alexis Team Total Direct Energie

Klasyfikacja generalna Paryż-Nicea 2021 po 2. etapie:

01 Michael Matthews Team BikeExchange 08:19:23
02 Mads Pedersen Trek-Segafredo + 04
03 Sam Bennett Deceuninck-Quick Step + 04
04 Cees Bol Team DSM + 04
05 Arnaud Démare Groupama-FDJ + 08
06 André Greipel Israel Start-Up Nation + 11
07 Tiesj Benoot Team DSM + 12
08 Florian Vermeersch Lotto Soudal + 12
09 Jasper Stuyven Trek-Segafredo + 13
10 Ben Swift INEOS Grenadiers + 13
11 Yves Lampaert Deceuninck-Quick Step + 13
12 Nils Politt BORA-hansgrohe + 13
13 Bryan Coquard B&B Hotels p/b KTM + 14
14 Pascal Ackermann BORA-hansgrohe + 14
15 Jasper Philipsen Alpecin-Fenix + 14
16 Phil Bauhaus Bahrain Victorious + 14
17 John Degenkolb Lotto Soudal + 14
18 Christophe Laporte Cofidis + 14
19 Rudy Barbier Israel Start-Up Nation + 14
20 Damien Touzé AG2R Citroën Team + 14
21 Anthony Turgis Total Direct Energie + 14
22 Matteo Jorgenson Movistar Team + 14
23 Giacomo Nizzolo Qhubeka ASSOS + 14
24 Sam Oomen Jumbo-Visma + 14
25 Johan Jacobs Movistar Team + 14
26 Brandon McNulty UAE Team Emirates + 14
27 Alexander Kristoff UAE Team Emirates + 14
28 Stefan Bissegger EF Education-NIPPO + 14
29 Luis León Sánchez Astana-Premier Tech + 14
30 David Gaudu Groupama-FDJ + 14
31 Felix Großschartner BORA-hansgrohe + 14
32 Remi Cavagna Deceuninck-Quick Step + 14
33 David De La Cruz UAE Team Emirates + 14
34 Kristian Sbaragli Alpecin-Fenix + 14
35 Piet Allegaert Cofidis + 14
36 Aleksandr Vlasov Astana-Premier Tech + 14
37 Primoz Roglic Jumbo-Visma + 14
38 Guillaume Martin Cofidis + 14
39 Victor Campenaerts Qhubeka ASSOS + 14
40 Jack Haig Bahrain Victorious + 14
41 Aurélien Paret-Peintre AG2R Citroën Team + 14
42 José Joaquin Rojas Movistar Team + 14
43 Krists Neilands Israel Start-Up Nation + 14
44 Lucas Hamilton Team BikeExchange + 14
45 Cyril Barthe B&B Hotels p/b KTM + 14
46 Jai Hindley Team DSM + 14
47 Kobe Goossens Lotto Soudal + 14
48 Nils Eekhoff Team DSM + 14
49 Pierre Latour Total Direct Energie + 14
50 Mattia Cattaneo Deceuninck-Quick Step + 14
51 Matteo Trentin UAE Team Emirates + 14
52 Max Walscheid Qhubeka ASSOS + 14
53 Søren Kragh Andersen Team DSM + 14
54 Michael Mørkøv Deceuninck-Quick Step + 14
55 Odd Christian Eiking Intermarché-Wanty-Gobert + 14
56 Ben O’Connor AG2R Citroën Team + 14
57 Harm Vanhoucke Lotto Soudal + 14
58 Neilson Powless EF Education-NIPPO + 14
59 Dorian Godon AG2R Citroën Team + 14
60 Philippe Gilbert Lotto Soudal + 14
61 Nacer Bouhanni Arkéa-Samsic + 14
62 Maximilian Schachmann BORA-hansgrohe + 14
63 Omar Fraile Astana-Premier Tech + 14
64 George Bennett Jumbo-Visma + 14
65 Kenny Elissonde Trek-Segafredo + 14
66 Laurens De Plus INEOS Grenadiers + 14
67 Dries De Bondt Alpecin-Fenix + 14
68 Dylan Teuns Bahrain Victorious + 14
69 Stefano Oldani Lotto Soudal + 14
70 Bob Jungels AG2R Citroën Team + 14
71 Tao Geoghegan Hart INEOS Grenadiers + 14
72 Jonas Koch Intermarché-Wanty-Gobert + 14
73 Rick Zabel Israel Start-Up Nation + 14
74 Quentin Pacher B&B Hotels p/b KTM + 14
75 Rui Costa UAE Team Emirates + 14
76 Warren Barguil Arkéa-Samsic + 14
77 Imanol Erviti Movistar Team + 14
78 Dries van Gestel Total Direct Energie + 14
79 Fabio Aru Qhubeka ASSOS + 14
80 Steven Kruijswijk Jumbo-Visma + 14
81 Daniel McLay Arkéa-Samsic + 14
82 Scott Thwaites Alpecin-Fenix + 14
83 Jacopo Mosca Trek-Segafredo + 14
84 Jordi Meeus BORA-hansgrohe + 14
85 Oliver Naesen AG2R Citroën Team + 14
86 Andrey Amador INEOS Grenadiers + 14
87 Connor Swift Arkéa-Samsic + 14
88 Casper Pedersen Team DSM + 14
89 Matteo Sobrero Astana-Premier Tech + 14
90 Alex Edmondson Team BikeExchange + 14
91 Magnus Cort EF Education-NIPPO + 14
92 Amund Grøndahl Jansen Team BikeExchange + 14
93 Cyril Lemoine B&B Hotels p/b KTM + 14
94 Anthony Delaplace Arkéa-Samsic + 14
95 Florian Sénéchal Deceuninck-Quick Step + 14
96 Alexey Lutsenko Astana-Premier Tech + 14
97 Louis Vervaeke Alpecin-Fenix + 14
98 Gino Mäder Bahrain Victorious + 14
99 Simon Geschke Cofidis + 14
100 Jorge Arcas Movistar Team + 14
101 Ion Izagirre Astana-Premier Tech + 14
102 Matthias Brändle Israel Start-Up Nation + 14
103 Pierre-Luc Périchon Cofidis + 14
104 Sander Armee Qhubeka ASSOS + 14
105 Alexander Konychev Team BikeExchange + 14
106 Dylan Van Baarle INEOS Grenadiers + 14
107 Julien El Fares EF Education-NIPPO + 14
108 Sven Erik Bystrøm UAE Team Emirates + 14
109 Louis Meintjes Intermarché-Wanty-Gobert + 14
110 Rui Oliveira UAE Team Emirates + 14
111 Sergio Henao Qhubeka ASSOS + 14
112 Ramon Sinkeldam Groupama-FDJ + 14
113 Edvald Boasson Hagen Total Direct Energie + 14
114 Rein Taaramäe Intermarché-Wanty-Gobert + 14
115 Clément Russo Arkéa-Samsic + 14
116 Jacopo Guarnieri Groupama-FDJ + 14
117 Jos Van Emden Jumbo-Visma + 14
118 Yukiya Arashiro Bahrain Victorious + 14
119 Lennard Hofstede Jumbo-Visma + 14
120 Cyril Gautier B&B Hotels p/b KTM + 14
121 Julien Bernard Trek-Segafredo + 14
122 Sebastian Mora Movistar Team + 14
123 Thomas De Gendt Lotto Soudal + 14
124 Stan Dewulf AG2R Citroën Team + 14
125 Bruno Armirail Groupama-FDJ + 14
126 Jelle Wallays Cofidis + 14
127 Anthony Perez Cofidis + 14
128 Tony Martin Jumbo-Visma + 14
129 Michael Schwarzmann BORA-hansgrohe + 14
130 Edward Theuns Trek-Segafredo + 14
131 Samuele Battistella Astana-Premier Tech + 14
132 Gregor Muhlberger Movistar Team + 34
133 Senne Leysen Alpecin-Fenix + 48
134 Jonathan Hivert B&B Hotels p/b KTM + 48
135 Tim Declercq Deceuninck-Quick Step + 48
136 Miles Scotson Groupama-FDJ + 48
137 Jasha Sütterlin Team DSM + 01:24
138 Patrick Bevin Israel Start-Up Nation + 01:31
139 Sep Vanmarcke Israel Start-Up Nation + 01:33
140 Luke Durbridge Team BikeExchange + 01:33
141 Jens Keukeleire EF Education-NIPPO + 01:33
142 Oscar Riesebeek Alpecin-Fenix + 01:43
143 Heinrich Haussler Bahrain Victorious + 01:57
144 Marco Haller Bahrain Victorious + 01:57
145 Alex Kirsch Trek-Segafredo + 02:31
146 Cesare Benedetti BORA-hansgrohe + 02:37
147 Rohan Dennis INEOS Grenadiers + 02:52
148 Ignatas Konovalovas Groupama-FDJ + 03:56
149 Daniel Arroyave EF Education-NIPPO + 06:14
150 Fabien Doubey Total Direct Energie + 07:05
151 Jonas Rutsch EF Education-NIPPO + 07:08
152 Jérémy Lecroq B&B Hotels p/b KTM + 07:08
153 Danny van Poppel Intermarché-Wanty-Gobert + 07:44
154 Boy van Poppel Intermarché-Wanty-Gobert + 07:44
155 Taco van der Hoorn Intermarché-Wanty-Gobert + 07:44
156 Matteo Pelucchi Qhubeka ASSOS + 08:52
157 Kaden Groves Team BikeExchange + 10:04
158 Christopher Lawless Total Direct Energie + 14:14
159 Maxime Bouet Arkéa-Samsic + 14:14

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments