Fot. Karpacki Wyścig Kurierów

Karpacki Wyścig Kurierów, jeden z najważniejszych wyścigów dla kolarzy do lat 23 w Europie, został przesunięty na sierpień.

Oto oświadczenie organizatora wyścigu:

Gdy 13 marca 2020 roku odwołaliśmy z powodu koronawirusa jubileuszową 37. edycję Karpackiego Wyścigu Kurierów, a potem w pełni optymizmu zrealizowaliśmy pandemiczną, klasyczną wersję wyścigu, to z nadzieją patrzyliśmy na przyszły sezon w 2021 roku.

Jednak obecna sytuacja daleka jest od normalności – COVID-19 nadal panuje w Europie, dominuje we wszystkich aspektach życia i znacznie ogranicza zmagania sportowe. Dlatego ponownie, pełni nadziei, którą dają letnie miesiące, jesteśmy zdecydowani na przeniesienie kolejnej edycji wyścigu na drugi, alternatywny termin.

Chcemy poinformować, że za pośrednictwem Polskiego Związku Kolarskiego rozpoczęliśmy oficjalną procedurę zmiany terminu 38. edycji wyścigu, którą planujemy w dniach 29 – 31 sierpnia 2021 roku. Wyścig będzie się składał z prologu oraz trzech etapów ze startu wspólnego.

Z uwagi na obecne trudności z przekraczaniem granic, które nie wiadomo kiedy się zakończą, w porozumieniu ze sponsorami oraz partnerami zagranicznymi, podjęliśmy decyzję, że kolejny, pandemiczny wyścig odbędzie się tylko w na terenie Polski. W 45-letniej historii imprezy, takie rozwiązania stosowane już były w 1990, 1993, 1996, 2009 i 2020 roku.

Wierzymy, że najbliższa edycja nic nie straci ze swojego wysokiego poziomu sportowego, a na kurierskie trasy Polski, Słowacji i Węgier, Karpacki Wyścig Kurierów wróci jeszcze mocniejszy.

Do zobaczenia na karpackich szosach!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego – Tomasz Wójcik, dyrektor wyścigu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments