fot. Zwift

Podczas ubiegłotygodniowej oficjalnej prezentacji Movistaru, ogłoszono stworzenie drużyny e-sportowej. Teraz wszyscy, którzy lubią jeździć na Zwifcie mają szansę otrzymać kontrakt do Movistar E-Team. 3 lutego rozpocznie się Movistar Team Challenge. 

Lubisz trenować i ścigać się za pomocą platformy Zwift? Masz ochotę zostać profesjonalistą w jeździe na trenażerze? Jeśli tak, to właśnie otwiera się niepowtarzalna szansa (zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn), aby zostać członkiem nowo powstałej e-sportowej drużyny Movistar. Hiszpanie chcą pozyskać pięciu mężczyzn i pięć kobiet, dlatego też wpadli na pomysł zorganizowania wirtualnych wyścigów, które będą odbywały się wyłącznie na Zwifcie – Movistar Team Challenge.

Movistar Team Challenge rozpocznie się 3 lutego wyścigami Movistar Team Challenge Qualifier Races odbywającymi się w dwóch różnych strefach czasowych. Drużyna Movistar oraz Zwift zaprosiła 300 najwyżej notowanych na platformie Zwift zawodników, spośród których większość ściga się obecnie w drugim sezonie Zwift Racing League.

Poza zaproszonymi zawodnikami wszyscy będą mieli szansę zdobyć miejsce w składzie Movistar E-Team. Pierwszych trzech zawodników z dwóch wyścigów, które odbędą się 3 lutego, 10 lutego będą rywalizowali w pierwszej rundzie Movistar Team Challenge. Wszyscy uczestnicy muszą najpóźniej 1 marca 2021 roku kończyć 18 lat lub być starsi.

Prawdziwa rywalizacja o miejsce w składzie Movistar E-Team rozpocznie się zatem 10 lutego. Z pierwszych dwóch wyścigów eliminacyjnych, które odbędą się w tym samym tygodniu, do drugiej rundy zakwalifikuje się 100 zawodników (50 kobiet i 50 mężczyzn).

W ramach drugiej rundy także zostaną rozegrane dwa wyścigi, z których jednak do finałów zakwalifikuje się już tylko 40 najlepszych e-kolarzy (20 kobiet i 20 mężczyzn).

W finałach będą uczestniczyli zarówno członkowie kierownictwa drużyny Movistar, jak i prezenterzy Global Cycling Network (GCN). Na najlepszych pod względem fizycznym zawodników będą czekały inne wyzwania – jak między innymi zaprezentowanie swojej osobowości z jak najlepszej strony. Kontrakt z Movistar E-Team podpiszą zatem zawodnicy kompletni, którzy zdaniem trenerów Movistaru będą charakteryzowali osobowością, która umożliwi stworzenie wartościowej pod każdym względem drużyny e-sportowej.

Movistar E-Team będzie celowała przede wszystkim w zdobywanie jak najlepszych miejsc w Premier Division będącej częścią Zwift Racing League (zarówno w kategorii męskiej, jak i damskiej). Ponadto Hiszpanie aspirują do bycia najlepszą drużyną e-sportową na planecie.

Członkowie Movistar E-Team otrzymają:

  • Canyon Road Bike (zarówno do jazdy indoor, jak i outdoor).
  • Strój, sprzęt oraz oficjalne produkty (zarówno do życia w realu, jak i poza nim).
  • Dostęp do trenerów Movistaru, fizjoterapeutów i dietetyków oraz możliwość uczestniczenia w zgrupowaniach drużyny.
  • Możliwość uczestniczenia Movistar Team cycling tours.
  • Roczny kontrakt z możliwością przedłużenia (bez wynagrodzenia).

– E-kolarstwo staje się ostatnio coraz bardziej popularne i jest już częścią tego sportu. Drużyna Movistar jest bardzo zadowolona, że może wykorzystać platformę Zwift do stworzenia czegoś nowego i atrakcyjnego dla swoich kibiców i partnerów. Nie możemy się doczekać początku tej przygody. Ponadto posiadanie własnej e-drużyny kolarskiej jest dla nas wielkim przywilejem. Razem z firmą Zwift i GCN zamierzamy zmienić kolarstwo

– powiedział CEO firmy telekomunikacyjnej Movistar Juan Pablo Molinero.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie drużyny Movistar. Kliknij > TUTAJ.

Poprzedni artykułMikel Landa: „Podczas Giro będę celował w podium”
Następny artykułJuan Ayuso: „Sekret jest jeden: ciężko pracować i trenować jak najwięcej”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments