fot. Movistar Team

Podczas oficjalnej prezentacji w Almerii drużyna Movistar nakreśliła cele na nadchodzący sezon, a także poinformowała o kilku nowościach. Wśród nich jest stworzenie drużyny e-sportowej, która będzie rywalizowała w wyścigach organizowanych przez Zwift, a także zapowiedź drugiego sezonu serialu „El día menos pensado”. 

Prezentację, która była transmitowana w Internecie, prowadzili Pedro Delgado oraz Mónica Marchante. Z powodu pandemii zabrakło zaproszonych gości, publiczności, a także dziennikarzy, którzy zadawali pytania zdalnie. 

Męska drużyna Movistaru będzie w sezonie 2021 liczyła 29 kolarzy, zaś żeńska 14 zawodniczek. Największymi wzmocnieniami wśród panów są Superman López oraz Iván García Cortina. Z kolei nową liderką drużyny pań będzie aktualna mistrzyni Europy i była mistrzyni świata Annemiek Van Vleuten, która – jak powiedziała – „jest bardzo zmotywowana i szczęśliwa z powodu rozpoczęcia nowej przygody”. 

Jedną z najważniejszych informacji z prezentacji jest deklaracja Alejandro Valverde, że 2021 rok jest jego ostatnim w profesjonalnej karierze kolarskiej. 40-latek, który ściga się od dziewiętnastu lat, będzie celował w ardeńskie klasyki, igrzyska olimpijskie oraz hiszpańską Vueltę. Więcej o tym, co powiedział Valverde podczas prezentacji —> TUTAJ. 

Główny menadżer zespołu Eusebio Unzué sprecyzował szczegółowe cele Movistaru na sezon 2021, a także przedstawił liderów zespołu na wyścigi trzytygodniowe oraz inne najważniejsze imprezy i klasyki. 

– Podczas igrzysk olimpijskich oraz w torowych mistrzostwach świata będziemy liczyć na Torresa i Morę [kolarzy specjalizujących się w kolarstwie torowym], w klasykach na [Ivana Garcíę] Cortinę, natomiast w wielkich tourach na [Enrica] Masa, [Marca] Solera, [Miguel Ángela Lóopeza] Supermana i zawsze na wsparcie na Alejandro. Marc [Soler] osiągnął już odpowiednią dojrzałość, aby zadebiutować w Giro d’Italia jako samodzielny lider. Natomiast w Tourze i Vuelcie pojedziemy z Masem i Miguel Ángelem jako liderami. Nasza taktyka w tych wyścigach będzie zależała od tego, jak one się potoczą oraz od tego, co będą prezentowali nasi rywale

– zapowiada Unzué.

Dzięki internetowym łączom w prezentacji uczestniczył także przebywający w izolacji w Madrycie Miguel Ángel López, który odpowiadając niemal na każde pytanie wyrażał radość z faktu, że stał się częścią Movistaru. 

– Wirus nie pokrzyżował moich planów. Po prostu zacznę przygotowania później. Moim celem na ten sezon jest przejechanie Giro i Vuelty. Przyszedłem do Movistaru po to, aby spróbować swoich sił w trzytygodniowych wyścigach

– powiedział Kolumbijczyk.

Kibice z pewnością są zadowoleni z tego, że już wiosną na platformie Netflix będzie można oglądać drugi sezon serialu „Najmniej spodziewany dzień”, którego pierwszy sezon spotkał się z wielkim zainteresowaniem i obszerną dyskusją. Jego recenzję można przeczytać —> TUTAJ. 

W drugim sezonie będzie można zobaczyć między innymi to, jak kolarze zmagali się z zimnem podczas ubiegłorocznego wyścigu Giro d’Italia, złość Valverde po tym, jak nie odniósł zwycięstwa, żarty, jaki robią sobie liderzy zespołu, a także kulisy kontrowersji podczas Vuelty. Ponownie zanosi się na bardzo interesujące widowisko!

Pełny skład męskiej drużyny Movistaru na sezon 2021: 

Juan Diego Alba (COL), Jorge Arcas, Héctor Carretero, Dario Cataldo (ITA), Gabriel Cullaigh (GBR), Iñigo Elosegui, Imanol Erviti, Iván García Cortina, Abner González (PUR), Juri Hollmann (GER), Johan Jacobs (SUI), Matteo Jorgenson (USA), Miguel Ángel López (COL), Enric Mas, Lluís Mas, Sebastián Mora, Gregor Mühlberger (AUT), Mathias Norsgaard (DEN), Nelson Oliveira (POR), Antonio Pedrero, José Joaquín Rojas, Einer Rubio (COL), Sergio Samitier, Gonzalo Serrano, Marc Soler, Albert Torres, Alejandro Valverde, Carlos Verona, Davide Villella (ITA). Główny menadżer: Eusebio Unzué. Odpowiedzialny za trening (oba składy): Patxi Vila. Dyrektorzy sportowi: Chente García Acosta, José Luis Arrieta, José Luis Jaimerena Maximilian Sciandri (GBR), Pablo Lastras.

Pełny skład damskiej drużyny Movistaru na sezon 2021: 

Katrine Aalerud (NOR), Aude Biannic (FRA), Jelena Eri (SRB), Alicia González, Barbara Guarischi (ITA), Sheyla Gutiérrez, Sara Martín, Emma Norsgaard (DEN), Lourdes Oyarbide, Paula Patiño (COL), Gloria Rodríguez, Alba Teruel, Leah Thomas (USA), Annemiek van Vleuten (NED). Menadżer: Sebastián Unzué. Dyrektorzy sportowi: Pablo Lastras, Jorge Sanz.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments