Fot. Shimano

Po świetnym sezonie 2020 w wykonaniu drużyny Jumbo-Visma, choć zakończonym z pewnym niedosytem, w nadchodzącym roku czeka ją kilka sporych zmian. Bodaj najważniejszą jest zmiana dostawcy rowerów, ponieważ od 2021 roku zawodnicy przesiądą się na rowery firmy Cervélo po sześciu latach ścigania się na rowerach Bianchi. Poza tym do grona męskiej drużyny i jej zaplecza Jumbo-Visma Development dołączy 12 zawodniczek tworzących Team Jumbo-Visma Women. Nie zmieni się za to dostawca osprzętu, którym od 25 lat niezmiennie pozostaje firma Shimano.

Zawodnicy Team Jumbo-Visma ścigać się będą na ramach Cervélo S5 i Cervélo P5 uzbrojonych w topową grupę osprzętu Shimano Dura-Ace z hamulcami tarczowymi, pedały PD-R9100 oraz mechanizmy korbowe ze zintegrowanymi miernikami mocy FC-R9100-P. Dostawcą kół również jest firma Shimano, a wybór padł na modele WH-R9100 w wersjach na szytkę i o wysokości profili 60 i 40 mm w zależności od profilu trasy jak i indywidualnych preferencji zawodników. Wyjątkiem będą wyścigi jazdy na czas, podczas których zawodnicy korzystać będą z dysków produkowanych przez firmę Corima.

 

Rowery Team Jumbo-Visma Women wyposażone zostaną w grupy osprzętu Shimano Dura-Ace z hamulcami tarczowymi i pedały PD-R9100, ale dostawca kół pozostaje jeszcze nieznany. Zawodnicy Team Jumbo-Visma Development będą musieli zadowolić się niższą grupą osprzętu, a więc Shimano Ultegra z hamulcami tarczowymi.

Jeśli chodzi o obuwie, to wszystkie zawodniczki i zawodnicy korzystać będą z obuwia firmy Shimano. W wyścigach szosowych będzie to model Shimano S-PHYRE RC902, a startujący wyścigach kolarstwa przełajowego, jak chociażby Vout van Aert czy Marianne Vos, korzystać będą podczas tych startów z terenowego modelu Shimano S-PHYRE XC901.

Pomimo że umową pomiędzy drużynami i europejskim dystrybutorem marki Shimano obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku, to zawodniczki i zawodników belgijskich drużyn w akcji z nowym sprzętem zobaczymy dopiero podczas wyścigu etapowego Volta a la Comunitat Valenciana, którego męska edycja odbędzie się w dniach 3-7 lutego, a żeńska w dniach 18-21 lutego 2021 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments