fot. Giro d'Italia

Obecny mistrz Francji w wyścigu ze startu wspólnego ogłosił swoje plany startowe na sezon 2021. Oprócz startu w wyścigu Tour de France Arnaud Démare ma, również bogaty kalendarz wyścigów na pierwszą część roku.

Zwycięzca czterech etapów i klasyfikacji punktowej na ostatnim Giro d’Italia ma za sobą świetny, miniony sezon. Już w nowym 2021 roku Arnaud Démare podejmie się kolejnych wyzwań. Francuz, jeśli tylko obostrzenia związane z pandemią koronawirusa nie przeszkodzą zainauguruje swoje starty w wyścigu “Dookoła Walencji”. Następnie 29-latek wystartuje w swojej ojczyźnie w Tour de la Provence.

Pierwszym wyścigiem klasycznym w sezonie 2021 dla Démare’a będzie Kuurne-Bruksela-Kuurne pod koniec lutego. Kolejnym sprawdzianem przed kampanią klasyków będzie wyścig “ku Słońcu” – Paryż-Nicea. Następnie Francuz będzie walczyć o swój drugi w karierze triumf w wyścigu Mediolan – San Remo. Tydzień później lider zespołu Groupama-FDJ wystartuje w klasyku Gent-Wevelgem. Pierwszą część sezonu Arnaud Démare zakończy startem w “Piekle Północy” – Paryż-Roubaix.

Na ten moment w harmonogramie startów Francuza na dalszą część sezonu widnieje jedynie wyścig Tour de France. W “Wielkiej Pętli” Démare wraz z Davidem Gaudu poprowadzi zespół kierowany przez Marca Madiota.

Program startów Arnaud Démare’a na wiosnę 2021 roku:

Volta a la Comunitat Valenciana (3-7 luty)

Tour de la Provence (11-14 luty)

Kuurne – Bruksela – Kuurne (28 luty)

Paryż-Nicea (7-14 marca)

Mediolan – San Remo (20 marca)

Gent-Wevelgem (28 marca)

Dwars door Vlaanderen (31 marca)

Paryż-Roubaix (11 kwietnia)