fot. Giro d'Italia

Francuska ekipa Groupama – FDJ poinformowała dziś o celach swoich najlepszych zawodników na sezon 2021. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczy Thibaut Pinot, natomiast liderami drużyny na Tour de France będą Arnaud Demare, David Gaudu i Valentin Madouas.

W 2020 roku Thibaut Pinot po raz kolejny nie zdołał powalczyć w klasyfikacji generalnej Tour de France. Tym razem udało mu się dojechać do Paryża, jednak w wyścigu zajął odległe, 29. miejsce. W nadchodzącym sezonie Francuz postara się o dobry wynik w Giro d’Italia. W 2017 roku w La Corsa Rosa był czwarty, a rok później wycofał się z rywalizacji przed ostatnim etapem.

– To dobry moment, by wrócić na Giro. Widziałem, że trasa Tour de France w tym roku mi nie odpowiada. Mam nadzieję, że wrócę na Tour w 2022 roku

– mówił Francuz podczas prezentacji ekipy Groupama – FDJ.

Pod nieobecność Thibaut Pinot, we Francji o klasyfikację generalną będzie mógł powalczyć David Gaudu, który w ubiegłym roku zajął ósmą pozycję w hiszpańskiej Vuelcie. Młody kolarz przed Wielką Pętlą wystartuje w Paryż – Nicea, ardeńskich klasykach i Criterium du Dauphine.

Gaudu nie będzie jednak jedynym liderem francuskiego zespołu – o zwycięstwa etapowe na sprinterskich etapach powalczy Arnaud Demare, który ma za sobą rewelacyjny sezon. Zwyciężył między innymi w czterech etapach Giro d’Italia oraz w klasyfikacji punktowej tego wyścigu, w VOO-Tour de Wallonie, Tour Poitou-Charentes en nouvelle Aquitaine, a także w mistrzostwach kraju ze startu wspólnego. Jak sam mówił podczas prezentacji ekipy, jego celem i marzeniem jest powtórzenie tego, co w zeszłym roku zrobił we Włoszech.

Oprócz Demare’a i Gaudu w Tour de France zobaczymy też Valentina Madouas, który przedłużył dziś kontrakt z drużyną Marca Madiot do 2024 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments