fot. Astana Pro Team

Niestety najprawdopodobniej kolejne kolarskie wyścigi nie odbędą się w pierwotnym terminie. Według doniesień Wielerflits.nl planowany w dniach (17-21 lutego) wyścig Vuelta a Andalucia zostanie przełożony na koniec maja, a klasyk Eschborn-Frankfurt w 2021 roku może w ogóle nie mieć miejsca.

Obostrzenia związane z pandemią wirusa SARS-CoV2 „torpedują” kolejne kolarskie imprezy. Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że wyścig Volta ao Algarve nie odbędzie się w planowanym terminie. Jak podaje holenderski portal Wielerflits.nl podobny los czeka tegoroczną edycję wyścigu Ruta del Sol, która ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Andaluzji nie odbędzie się w lutym bieżącego roku. Organizatorzy tego wyścigu mieli wystosować prośbę do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o przeniesienie Vuelta a Andalucia na termin 24-28 maja.

Natomiast planowana na 1 maja 2021 roku już 59. edycja wyścigu Eschborn-Frankfurt niestety, tak jak przed rokiem najprawdopodobniej nie odbędzie się. Powód jest dokładnie ten sam, czyli obostrzenia związane z pandemią COVID-19Zwycięzcą ostatniej edycji, która odbyła się 1 maja 2019 roku był reprezentant gospodarzy Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments