Foto: Getty Images

Luke Durbridge i Peta Mullens wygrali pierwsze etapy wyścigu Santos Festival of Cycling, który odbywa się za Santos Tour Down Under.

Przez pandemię koronawirusa nie doszedł do skutku Tour Down Under, ale zorganizowano Santos Festival of Cycling. Wyścig nie ma kategorii UCI, ale obsada jest dość ciekawa.

Pierwszy etap w kategorii panów wygrał Luke Durbridge (Team Bike Exchange), który na odcinku niespełna 107 kilometrów zaprezentował 80- kilometrową samotną ucieczkę! Ponad dwie minuty stracili do niego kolejni zawodnicy. „Podium” etapu uzupełnili Raphael Freiensten (InForm TM Insight Make) i Damien Howson (Team BikeExchange).

Trudno powiedzieć, że taki był plan. Wszyscy byli zmotywowani, było bardzo ciepło i po prostu zaryzykowałem. Po jednym ze sprintów zrobiła się luka i postanowiłem pojechać solo. Bardzo mnie cieszy zwycięstwo w takim stylu

– powiedział na mecie uradowany Durbridge.

U pań o zwycięstwie na pierwszym odcinku zadecydował sprint z wyselekcjonowanej grupy. Najszybsza okazała się Peta Mullens (Roxsolt LIV Sram). Kolejne miejsca zajęły Ruby Roseman-Gannon (ARA Pro-Racing Sunshine Coast Women) i Nicole Frain (Syndey Uni Staminade).

To było wspaniałe. Super się czułam, że mogę ponownie stanąć na starcie wyścigu. Naszym celem było ożywienie tej rywalizacji. Finałowym sprintem i zwycięstwem chciałam się odwdzięczyć koleżankom za pomoc

– powiedziała na mecie Mullens.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments