Team BikeExchange – Jayco w ostatnich dniach wyrasta na najaktywniejszą ekipę na rynku transferowym. Praktycznie każdego dnia ogłasza jakiś transfer bądź przedłużenie kontraktu, a kolejnymi zawodnikami z nowymi umowami są Luka Mezgec, Lucas Hamilton, Luke Durbridge i Callum Scotson. Wszyscy oni zostają w australijskiej ekipie do końca 2024 roku.

World Teamy są coraz bliżej zamknięcia swoich składów na przyszły sezon. Najmniej ogłoszonych kolarzy na najbliższy rok mają Bahrain – Victorious i Israel – Premier Tech, bo po 18 (stan na 17.08, 12:30), najwięcej zaś Alpecin-Deceuninck i Soudal – Quick Step – po 28. Gdzieś w środku tej stawki jest Team BikeExchange – Jayco, gdzie kadra na sezon 2023 obejmuje już 23 zawodników.

Niedawno ogłoszenie odnowienie kontraktu z Luką Mezgecem. 34-letni Słoweniec niegdyś był bardzo dobrym sprinterem, dziś najczęściej pomaga swoim liderom jako rozprowadzający. W jego dorobku znajdziemy jednak wiele wygranych w WT – 3 etapy Volta Ciclista a Catalunya, po dwa odcinki Tour of Beijing i Tour de Pologne czy przede wszystkim sukces etapowy z Giro d’Italia.

Podobnym dorobkiem (jeszcze) nie może pochwalić się dość utalentowany góral tej ekipy, którym jest Lucas Hamilton. 26-latek jedyne zwycięstwo na szczeblu WT odniósł na etapie Tirreno-Adriatico 2020, oprócz tego m.in. wygrał klasyfikację generalną Settimana Internazionale Coppi e Bartali czy był 4. w Paryż-Nicea 2021. Ekipa wciąż stawia na Lucasa, a to może sprawić, że zanotuje on jeszcze większy progres.

Świetnym specjalistą od samotnej walki z czasem jest z kolei Luke Durbridge. 4-krotny mistrz Australii w jeździe indywidualnej na czas (co nie jest takie łatwe będąc rodakiem m.in. Rohana Dennisa) największe sukcesy odnosił co prawda dekadę temu (m.in. etap Critérium du Dauphiné 2012), ale nadal jest ważnym ogniwem swojej ekipy przy rozprowadzaniu sprinterów czy podczas wiosennych klasyków.

Umowę ze swoim rodzimym zespołem przedłużył także 26-letni Callum Scotson.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments