fot. Astana - Premier Tech

Drużyna Astana – Premier Tech chce w sezonie 2021 zdobyć przynajmniej trzydzieści zwycięstw, w tym jedno w wielkim tourze. Takie cele Aleksander Vinokurov i spółka nakreślili podczas oficjalnej prezentacji, która odbyła się w hiszpańskim Benidormie. 

W Benidormie Astana odbywa przedsezonowe zgrupowanie. Tam też zorganizowano oficjalną prezentację, podczas której – jak to zwykle bywa – nakreślono najważniejsze cele na nadchodzący sezon i przedstawiono liderów na wielkie toury. W Giro d’Italia drużynę poprowadzi Alexander Vlasov, zaś w Tour de France Jakob Fuglsang, którego będzie wspierał Ion Izagirre. Co do Vuelty, decyzja zapadnie w późniejszym terminie.

– Poprzedni rok był dla nas bardzo dobry. Odnieśliśmy wielkie zwycięstwa jak na przykład to Jakoba Fuglsanga w Lombardii. Były także piękne sukcesy Lutsenki oraz Lópeza w Tourze, a także Iona izagirre we Vuelcie. W sumie piętnaście razy unosiliśmy ręce w geście triumfu. Jednak w tym roku wielkim celem naszego zespołu będzie zwycięstwo w wielkim tourze, czego nie osiągnęliśmy od 2016 roku [wówczas Vincenzo Nibali wygrał Giro]. Giro d’Italia jest wyścigiem, który może nam odpowiadać. Po rozmowach z zawodnikami doszliśmy do wniosku, że jeśli udałoby się nam zdobyć trzydzieści zwycięstw, w tym jedno w wielkim tourze, to wówczas moglibyśmy mówić o bardzo dobrym sezonie

– powiedział Vinokurov.

Lider drużyny Jakob Fuglsang zainauguruje sezon 2021 w Wyścigu Dookoła Andaluzji, następnie w swoim kalendarzu startów ma Starde Bianche, Tirreno-Adriatico, Tour of Flanders, Vueltę al Pais Vasco, Amstel Gold Race, Walońską Strzałę, Liége-Bastogne-Liége, Dauphiné i Tour de France.

Z kolei Aleksander Vlasov rozpocznie sezon w Tour de la Provence, potem pojawi się w Volta ao Algarve, Paryż-Nicea, Tour of the Alps oraz w Giro d’Italia.

Poprzedni artykułFrancuskie media: Thibaut Pinot nie wystartuje w Tour de France
Następny artykułMatteo Moschetti: „Chcę ponownie poczuć smak zwycięstwa” [wywiad]
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments