fot. Volta Ciclista a Catalunya

Setna edycja wyścigu Volta Ciclista a Catalunya, która miała się odbyć w marcu bieżącego roku planowana jest w dniach 22 – 28 marca 2021 roku.

Jubileuszowy, setny wyścig “Dookoła Katalonii” z powodu pierwszej fali pandemii wirusa SARS-COv2 niestety nie mógł dojść do skutku w minionym sezonie. Na szczęście wiele wskazuje na to, że pod koniec marca 2021 roku do Katalonii zawita wielu świetnych kolarzy. Organizatorzy Volta Ciclista a Catalunya w komunikacie prasowym poinformowali, że zastosują się do wszelkich zaleceń, zarówno władz lokalnych, jak Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), aby przeprowadzić możliwie jak najbardziej bezpieczne zawody.

Rywalizacja w wyścigu Volta Ciclista a Catalunya rozpocznie się tradycyjnym etapem wokół miasta Calella. Drugiego dnia ścigania kolarze staną do samotnej walki z czasem w Banyoles. Pierwszy finisz na podjeździe nastąpi już trzeciego dnia imprezy, gdy peleton będzie wspinać się pod dobrze znany podjazd do stacji narciarskiej Valter 2000. Czwarty etap, również nie odpuści zawodnikom, którzy po przebyciu wielu wzniesień dotrą do Port Ainé.

Piątego dnia rywalizacji kolarze będą ścigać się na trasie z La Pobla de Segur do Manresy. Przedostatni odcinek zaprowadzi zawodników z Tarragony do Matarò, a ostatni etap tradycyjnie zwieńczy ściganie po Barcelonie. W stolicy Katalonii peleton zmierzy się z dobrze znanym kibicom kolarstwa, krótkim i wielokrotnie pokonywanym podjazdem pod Montjuïc.

Trasa 100. edycji Volta Ciclista a Catalunya:

Etap 1: (22/3): Calella – Calella
Etap 2: (23/3): Banyoles – Banyoles (ITT)
Etap 3: (24/3): Canal Olimpic de Catalunya – Valter 2000
Etap 4: (25/3): Ripoll – Port Ainé
Etap 5: (26/3): La Pobla de Segur – Manresa
Etap 6: (27/3): Tarragona – Matarò
Etap 7: (28/3): Barcelona – Barcelona