fot. Giro d'Italia

Z pewnością nie tak Ruben Guerreiro wyobrażał sobie swoje przygotowania do sezonu 2021. Portugalczyk podczas treningu brał udział w wypadku spowodowanym przez kierującą autem kobietę i w konsekwencji złamał obojczyk.

Zwycięzca etapu i król “gór” w ostatnim wyścigu Giro d’Italia niestety będzie miał znacznie zaburzone przygotowania do kolejnych startów w 2021 roku. Podczas treningu ze swoimi przyjaciółmi w miejscowości Vendas Novas został on potrącony przez samochód, o czym opowiedział w rozmowie z portugalskim dziennikiem sportowym A Bola.

Trenowałem wraz  z przyjaciółmi, kiedy nagle w wiosce Vendas Novas potrącił mnie samochód. Kierująca zdecydowała się skręcić w lewo nie przestrzegając przepisów. Nie mogłem uniknąć kolizji i zostałem zabrany do szpitala w Évorze. Tam lekarze stwierdzili złamanie obojczyka. Przeszedłem teraz operację. Chciałbym zainaugurować starty w sezonie 2021 podczas UAE Tour pod koniec lutego

– powiedział zawodnik drużyny EF Education – Nippo.

Ponadto Ruben Guerreiro wspomniał, że ma zamiar wznowić swoje treningi na trenażerze już za dwa tygodnie. Oby ta wymuszona przerwa nie przeszkodziła Portugalczykowi w przygotowaniach do drugiego sezonu w barwach ekipy kierowanej przez Jonathana Vaughtersa.