fot. Team Bahrain-McLaren/ Bettini Photo

Zawodnik ekipy Bahrain-Victorious zamierza w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie 2021 ponownie wystartować w dwóch Grand Tourach – Giro d’Italia oraz Tour de France.

Pello Bilbao ma za sobą naprawdę udany sezon. Bask w 2020 roku został mistrzem Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas, był także jednym z najważniejszych pomocników dla Mikela Landy podczas Tour de France oraz zakończył wyścig Giro d’Italia na piątej lokacie w klasyfikacji generalnej. Start w obu wspomnianych wyżej Grand Tourach zawodnik zespołu Bahrain-Victorious chciałby powtórzyć w 2021 roku, o czym wspomniał w wywiadzie dla baskijskiej gazety Deia.

Chciałbym w tym sezonie, również wystartować w Giro d’Italia, ale wciąż czekam na zielone światło od drużyny. Jeszcze o tym nie rozmawiałem z kierownictwem zespołu, ale chodzi mi o to, abym wystartował w 2021 roku, zarówno w Giro d’Italia, jak i w Tour de France

mówił 30-latek.

Najbliższe tygodnie pokażą, czy kierownictwo ekipy Baska wyrazi zgodę na jego start w Corsa Rosa. Z pewnością dla drużyny Bahrain-Victorious priorytetowym startem będzie “Wielka Pętla”, gdzie Mikel Landa ma zamiar walczyć o podium. Pomoc Pello Bilbao będzie kluczowa, aby ten cel mógł się zrealizować. Miejmy, jednak nadzieję, że urodzony w Guernice Bilbao wcześniej otrzyma szansę bycia liderem w Giro d’Italia i ponownie będzie walczyć o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej we włoskim Wielkim Tourze.