Benat Intxausti rozpoczął swoją karierę dyrektorską. Jego pierwszym zespołem będzie baskijskie Eiser Hirumet Cycling Team.

Bask swoją kolarską karierę zakończył zaledwie rok temu, jako kolarz Euskadi Murias, ale najbardziej znany jest ze swoich występów w Team Sky i Team Movistar. Jego największe sukcesy to: wygrana w Tour of Beijing w 2013 roku, dwa zwycięstwa w Giro d’Italia, a także 3. miejsce w Tour de Pologne 2014, gdzie przegrał jedynie z Rafałem Majką i Ionem Izagirre.

Jak się okazuje, nie był w stanie wytrzymać zbyt długo bez kolarstwa. Gdy otrzymał ofertę od amatorskiego Eiser Hirumet Cycling Team, nie zastanawiał się zbyt długo nad podjęciem decyzji.

Jestem podekscytowany tym projektem. Gdy jego szefowie skontaktowali się ze mną, nie wahałem się ani chwili. Jestem im bardzo wdzięczny. Wiem, że nie będziemy wygrywać wszystkich wyścigów, ale naszym celem jest to, by pomóc kolarzom w odkrywaniu swoich umiejętności

– mówił w El Correo.

Były kolarz już niedługo spotka się z nowymi podopiecznymi podczas pierwszego wspólnego treningu. Natomiast swojego debiutu w wyścigu doczeka się już 27 lutego, podczas jednego z wyścigów w baskijskiej Zumai.