Fot. Team Sky

Oczekiwane w końcu nadeszło. Po bardzo nieudanym sezonie 2019, Benat Intxausti zdecydował się zakończyć zawodową karierę.

Ostatnie lata dla Hiszpana nie były najłatwiejsze. Jeszcze w Team Sky przyszło mu przez długi okres czasu odstawić rower na bok, co bardzo źle wpłynęło na jego karierę. W 2019 roku Intxausti próbował jeszcze odbić się od dna w zespole Euskadi – Murias, lecz zdecydowana większość jego startów zakończyła się wycofaniem przed końcem imprezy. Nie dziwi więc fakt, że 33-letni zawodnik postanowił zakończyć karierę.

Do najważniejszych sukcesów Hiszpana można zaliczyć zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Tour of Beijing, dwa etapowe triumfy w Giro d’Italia czy 3. miejsce w Tour de Pologne. W sumie na jego koncie zapisano 6 wygranych, 10 startów w Wielkich Tourach i 5 udziałów w monumentach.

Na ten moment nie wiadomo, czy Intxausti pozostanie przy kolarstwie. Spekuluje się, że w najbliższej przyszłości może on zostać jednym z dyrektorów lub trenerem w zespole Fundacion Euskadi.