Beñat Intxausti, Ion Izagirre i Juanjo Lobato to trzej liderzy Movistaru na Giro d’Italia 2015. Eusebio Unzué podał szeroki skład na włoski wyścig.

Ubiegłoroczne Giro było bardzo udane dla Movistaru. Nairo Quintana triumfował we Włoszech, “po drodze” zaliczając dwa etapowe zwycięstwa. W tym roku Kolumbijczyk postanowił spróbować swoich sił w Tour de France i Vuelta a Espana, a Eusebio Unzué musiał postawić na innych kolarzy.

Beñat Intxausti zapewne jeszcze pamięta swoje etapowe zwycięstwo na Giro 2013. Hiszpan w generalce uplasował się wtedy tuż za Przemkiem Niemcem i Rafałem Majką. Teraz będzie starał się poprawić osiągnięcie sprzed dwóch lat. W tym roku zajął on trzecie miejsce w generalce Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.

Ion Izagirre także ma w swoim “palmares” triumf etapowy na Giro (2012 rok w Falzes). Ten sezon jest dla niego bardzo owocny. Świetnie zaprezentował się na Gran Premio Miguel Indurain (2. miejsce) i Vuelta Ciclista al Pais Vasco (3. miejsce w generalce).

Sprinter Juanjo Lobato ma już w tym roku na swoim koncie trzy zwycięstwa – etap na Santos Tour Down Under i dwa etapy na Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. W maju będzie chciał powtórzyć takie sukcesy we Włoszech.

Pozostała szóstka zostanie wyłoniona spośród ósemki: Andrey Amador, Igor Antón, Eros Capecchi, Rubén Fernández, Jesús Herrada, Javi Moreno, Dayer Quintana, Giovanni Visconti.

Ostateczny skład Movistar poda po Tour de Romandie.

 

Foto:Movistar