fot. Canyon-SRAM

Mistrzyni Szwajcarii Elise Chabbey po tym, jak rozpadła się drużyna Paula Ka, znalazła zatrudnienie w Canyon-SRAM. 27-latka podpisała dwuletni kontrakt. 

Elise Chabbey w minionym sezonie reprezentowała barwy nowo powstałej drużyny Paula Ka, która z powodu niewywiązania się ze zobowiązań sponsora, nieoczekiwanie zakończyła swoją działalność. Przypomnijmy, że wiosną Szwajcarka pracowała w szpitalu w Genewie na pierwszej linii frontu walki z pandemią koronawirusa.

– Od momentu, gdy zaczęłam uprawiać kolarstwo, Canyon-SRAM była jedną z tych drużyn, które podziwiałam. To jest zespół, który od długiego czasu ma tych samych sponsorów oraz te same zawodniczki w składzie. To powoduje, że mam pewność, co do przyszłości tej drużyny

– powiedziała w oświadczeniu prasowym Canyon-SRAM.

Chabbey ukończyła studia medyczne. Po zakończeniu kariery kolarskiej zamierza wrócić do wykonywania zawodu. Ostatnio zajęła trzecie miejsce w plebiscycie Sport Champions of the Year w kategorii przyznawanej za „specjalne osiągnięcia pozasportowe”.

– Rzeczywistość tej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa jest ważniejsza niż sport, dlatego czułam się bardziej użyteczna pracując jako lekarz niż jeżdżąc na rowerze. To doświadczenie bardzo dobrze mi zrobiło – pomogło mi zarówno zawodowo, jak i na poziomie osobowościowym

– przyznała Szwajcarka.

Zanim Chabbey została kolarką uprawiała slalom kajakowy. Podczas swojej krótkiej kariery w kolarstwie zdołała zanotować takie sukcesy jak zwycięstwo klasyfikacji górskiej w wyścigu La Course by Le Tour de France, zajęła 24. miejsce w klasyfikacji generalnej, 11. na jednym z etapów Giro Rosa, a także była 13. w Liege-Bastogne-Liege. Wisienką na torcie jest oczywiście mistrzostwo Szwajcarii ze startu wspólnego.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments