fot. EF Pro Cycling

Drużyna EF Pro Cycling poinformowała, że japońska firma budowlana NIPPO będzie od 2021 roku sponsorem tytularnym drużyny. Podopieczni Jonathana Vaughtersa będą ścigali się pod nazwą EF Education-NIPPO. 

NIPPO nie jest w kolarstwie nowicjuszem. W ostatnich latach wspierała drużynę Nippo Delko One Provence, a poprzednio NIPPO-Vini Fantini-Faizanè, która trzykrotnie wystartowała w wyścigu Giro d’Italia. Jednak w związku z nawiązaniem współpracy z EF Pro Cycling po raz pierwszy wchodzi na poziom World Tour.

– Nasza drużyna również ma za sobą różnorodną historię, podobnie jak nasz nowy partner. NIPPO dodaje nam świeżości i poszerza perspektywę, co nawiązuje do naszego zespołu, który od zawsze współpracuje z kolarzami i sponsorami z wielu miejsc na świecie. Jestem z tego powodu bardzo dumny. Dzięki jej obecności będziemy mogli jeszcze bardziej podkreślić nasze globalne podejście do profesjonalnego kolarstwa i odkrywać nowe miejsca

– powiedział w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny EF Pro Cycling jej szef Jonathan Vaughters.

We wtorek EF Pro podpisała kontrakt z francuskim kolarzem Nippo Delko One Provence Julienem El Faresem, który dołączył do nieco wcześniej zakontraktowanego japońskiego duetu Fumiyuki Beppu oraz Hideto Nakane. Ponadto przedłużono kontrakt z liderem i gwiazdą drużyny Rigoberto Uránem, który stawał na podium wielkich tourów.

Firma NIPPO zadeklarowała, że będzie kontynuować finansowanie kontynentalnego zespołu Nippo-Provence PTS, którego partnerami są również Education First oraz Cannondale. W sumie skład tej ekipy będzie w przyszłym sezonie liczył czternastu kolarzy.

Tymczasem Japończycy rozstali się z Delko One Provence. W ciągu roku nie byli w stanie wypłacać zawodnikom na czas pensji, w związku z czym uruchomiony został fundusz gwarancyjny Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments