fot. EF Pro Cycling

Julien El Fares jest trzecim zawodnikiem, który dołączy do ekipy EF Pro Cycling z francuskiej drużyny drugiej dywizji NIPPO DELKO One Provence. Wcześniej na podobny ruch zdecydowali się dwa Japończycy – Fumiyuki Beppu i Hideto Nakane.

Francuz od początku swojej kariery zapowiadał się na bardzo dobrego zawodnika. Jako młodzieżowiec meldował się w czołówkach takich wyścigów, jak Ronde de l’Isard czy Liege-Bastogne-Liege U23.  Największe sukcesy odniósł w 2009 roku, kiedy to wygrał etap Tirreno-Adriatico, a także zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Wallonie.

W późniejszych latach Julien El Fares notował dobre wyniki. W dziesiątce kończył między innymi takie wyścigi, jak Skoda-Tour de Luxembourg, 4 Jours du Dunkerque, Tour de la Provence czy Tour of Hainan, gdzie dwukrotnie był trzeci. Czterokrotnie startował w Wielkim Tourze – raz w Vuelta a España, a trzy razy w Tour de France.

W tym roku Francuz z ekipy NIPPO DELKO One Provence najlepiej zaprezentował się w Tour des Alpes Maritimes et du Var, który skończył na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Od przyszłego roku El Fares będzie reprezentował barwy EF Pro Cycling, gdzie będzie głównie skupiał się na pomocy swoim liderom. Z amerykańską drużyna Francuz związał się do 2022 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments