fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski

Najlepszy zespół kontynentalny w Europie w minionym sezonie – Mazowsze Serce Polski otrzymał zaproszenie na Tour de Hongrie (2.1). Transmisję z majowego wyścigu będzie można śledzić na antenach Eurosportu.

Nadeszła kolejna świetna wiadomość dla ekipy kierowanej przez Dariusza Banaszka. Po otrzymaniu “dzikiej karty” na Tour of Denmark (2.Pro) zespół Mazowsze Serce Polski dostał kolejne zaproszenie ,tym razem od organizatorów Tour de Hongrie. Wspomniany wyścig odbywający się na Węgrzech w tym roku padł łupem reprezentanta gospodarzy, Attily Valtera kolarza polskiej ekipy CCC Team.

Co prawda “Pomarańczowych” nie ma już w kolarskim peletonie, ale miejmy nadzieję, że ekipa Mazowsze Serce Polski będzie się liczyć w walce o wysokie miejsca na poszczególnych etapach Tour de Hongrie. Zadanie oczywiście nie będzie łatwe. Na starcie wyścigu “Dookoła Węgier” pojawi się aż 5 ekip WorldTourowych. Będą to między innymi: Jumbo-Visma, Astana-Premier Tech i Trek-Segafredo. Ponadto wraz z kolarzami z mazowieckiego zespołu będą rywalizować kolarze z 10 drużyn drugiej dywizji i jeszcze jedna ekipa z poziomu kontynentalnego.