fot. Grzegorz Trzpil

Mazowsze Serce Polski Cycling Team – najlepsza polska i europejska drużyna kontynentalna sezonu 2020 otrzymała zaproszenie na Tour of Denmark, sierpniowy wyścig kategorii 2.Pro.

Świetne wyniki kolarzy Dariusza Banaszka w roku 2020 procentują. Wczoraj informowaliśmy, że ekipa Mazowsze Serce Polski Cycling Team będzie mogła wziąć udział we wszystkich wyścigach 1.2 i 2.2 UCI Europe Tour. Dziś drużyna poinformowała, że otrzymała zaproszenie na wyścig kategorii 2.Pro – Tour of Denmark.

Jestem zaszczycony, że organizator tak prestiżowego wyścigu, jak Tour of Denmark kategorii Pro Series dostrzegł nasze tegoroczne sukcesy i zaprosił moją drużynę do udziału w trzydziestej, jubileuszowej jego edycji. Zbudowanie dobrego programu startowego na rok 2021, to, poza stworzeniem silnego składu drużyny, jeden z priorytetów na zbliżający się sezon. Chcę, aby drużyna z roku na rok coraz bardziej się rozwijała i tym samym startowała w wyścigach wysokiej rangi

– mówił Dariusz Banaszek cytowany przez biuro prasowe drużyny.

W Tour of Denmark Mazowsze Serce Polski Cycling Team będzie mogło zmierzyć się z drużynami najwyższej dywizji. Ostatnią edycję wyścigu wygrał Niklas Larsen, a wcześniej w klasyfikacji generalnej triumfowali między innymi Wout van Aert, Mads Pedersen, Michael Valgren, Jakob Fuglsang, Simon Gerrans, Fabian Cancellara czy Wilco Kelderman. W 2018 i 2019 roku w wyścigu dookoła Danii startował Team Hurom.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments