Po ogłoszonym w minionym tygodniu partnerstwie z globalną serią zawodów triathlonowych Challenge Family, firma Wahoo nie spoczęła na laurach. Od wczoraj bowiem została oficjalnym dostawcą sprzętu dla Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Dwuletnia umowa pomiędzy stronami obejmuje przede wszystkim kolejne dwie edycje mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, podczas których urządzenia firmy Wahoo dostępne będą dla wszystkich uczestników. Poza tym, firma Wahoo wesprze Program Solidarnościowy UCI dostarczając sprzęt do World Cycling Centre i jego podopiecznych, oraz ośrodków kontynentalnych i związków narodowych, celem wspierania rozwoju talentów kolarskich. Udostępniony sprzęt zwiększy ilość narzędzi treningowych między innymi pozwalając na trening stacjonarny z użyciem mocy, czy trenowanie w oparciu o ustrukturyzowany plan. Co więcej, na podstawie materiałów audiowizualnych przekazanych przez UCI powstaną filmy treningowe, które będą dostępne na platformie treningowej Wahoo SUF Training.

Prezydent UCI David Lappartient:

„Dołączenie przez firmę Wahoo Fitness do grona partnerów UCI jest wspaniałą wiadomością. Firma Wahoo wyróżnia się na tle konkurencji innowacyjnością, co znakomicie wpisuje się w filozofię Unii mającą na celu zmodernizowanie kolarstwa, które przełoży się na jego popularyzację. Najwyższa jakość produktów firmy na pewno zostanie doceniona przez uczestników szosowych mistrzostw świata, a wkład w nasz program solidarnościowy przyczyni się do wychowania przyszłych mistrzów i otworzy nowe możliwości treningowego w nowych lokalizacjach.”

Mike Saturnia, prezes zarządu Wahoo Fitness:

„Nasz sprzęt pomógł w osiągnięciu wielkich sukcesów kolarzom zarówno w World Tourze, jak i szosowych mistrzostwach świata UCI. Jesteśmy dumni, że możemy wnieść nasze doświadczenie do partnerstwa z Międzynarodową Unią Kolarską. Jednak to, co czyni tą współpracę wyjątkową, jest wspólny cel naszej firmy oraz Unii, czyli podniesienie poziomu sportowego wszystkich kolarzy i zwiększenie dostępności kolarstwa na całym świecie dla kolarzy na wszystkich poziomach.”

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments