fot. SBS Cycling Central

10 kolarzy zostało zabranych do szpitala – w tym jeden jest w śpiączce farmakologicznej – po kraksie, do której doszło w wyniku zderzenia z motocyklem policyjnym podczas amatorskiego wyścigu w Australii z cyklu National Road Series. 

Do wypadku doszło na pierwszym okrążeniu wyścigu mężczyzn – ostatniego w tegorocznej serii. Kolarze ścigali się na 14-kilometrowych rundach wokół Farrant’s Hill w New South Wales. Po całym wydarzeniu rywalizację przerwano.

Peleton był w tym momencie rozciągnięty z powodu bocznego wiatru i jechał z prędkością około 60 km/h. Gdy kolarze wyjeżdżali z prawie ślepego zakrętu, napotkali na stojący na szosie policyjny motocykl. Policjant, który sam ucierpiał i ma złamany obojczyk, zatrzymał się, aby powstrzymać kierowcę przed wjazdem na trasę wyścigu. Wcześniej miał on zignorować nakaz zatrzymania się i poczekania aż wyścig przejedzie.

Kolarze jadący z przodu grupy zdołali uniknąć zderzenia z motocyklem, ale ci znajdujący się dalej mieli mniej czasu na reakcję. Jako pierwszy w pojazd uderzył Cameron Scott (ARA-Pro Racing Sunshine Coast), który efektem domina pociągnął za sobą większą liczbę zawodników.

Kolarzem, który został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej jest Ben Carman z drużyny Nero Continental. Doznał on złamania kości piszczelowej, strzałkowej oraz rzepki.

Scott natomiast ma złamaną miednicę, zaś Tom Chapman z Team Bridgelane również kość piszczelową. Pozostałych siedmiu kolarzy zostało rozwiezionych do różnych szpitali, ale nie mają złamań.

Dyrektor wyścigu Michael Crawley powiedział australijskim mediom: „To była bardzo nieszczęśliwa sytuacja. Nikt nie lubi patrzeć, jak inni cierpią”.

Poprzedni artykułTom Steels: „Nie mam wątpliwości, że Mark Cavendish może jeszcze wygrywać”
Następny artykułMałgorzata Jasińska: „W Madrycie czułam niedosyt, bo noga dopiero zaczęła się rozkręcać”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments