fot. Burgos-BH

Mario Aparicio podpisał dwuletni kontrakt z hiszpańską ekipą Burgos-BH. Jest to ostatni kolarz, który w przyszłym roku dołączy do drużny kierowanej przez Julio Andresa Izquierdo.

W tym sezonie 20-letni Aparicio z dobrej strony zaprezentował się w wyścigach z cyklu Pucharu Hiszpanii, a także triumfował w Challenge Vuelta al Tajo. Przez ekipę Burgos-BH opisywany jest jako odważny i waleczny. W wieku juniorskim Mario Aparicio regularne meldował się w czołówkach hiszpańskich wyścigów. Zwyciężał na etapach Bizkaiko Itzulia czy Vuelta al Besaya, a także zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego na mistrzostwach kraju.

Po skomplikowanym roku, w którym mimo wszystko byłem w stanie osiągnąć dobre wyniki, otrzymanie telefonu z Burgos-BH było bardzo ekscytujące. To dla mnie lokalna ekipa i myślę, że będzie to najlepsze miejsce do rozwoju. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu i mojego debiutu w profesjonalnym peletonie

– mówił w komunikacie prasowym ekipy Mario Aparicio.

Młody Hiszpan jest ostatnim kolarzem, który w przyszłym sezonie zasili szeregi ekipy z Burgos. Oprócz niego w składzie znaleźli się między innymi Angel Madrazo, Jetse Bol, Edwin Avila czy waleczny Willie Smit.

Pełny skład Burgos-BH na sezon 2021: Mario Aparicio, Edwin Ávila, Jetse Bol, Óscar Cabedo, Carlos Canal, Isaac Cantón, Jesús Ezquerra, Ángel Fuentes, Juan Antonio López-Cózar, Ángel Madrazo, Alex Molenaar, Gabriel Muller, Ander Okamika, Felipe Orts, Juan Felipe Osorio, Manuel Peñalver, Diego Rubio, Pelayo Sánchez, Willie Smit, Jaume Sureda.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments