fot. Groupama-FDJ

Arnaud Démare (Groupama-FDJ), który spośród sprinterów zanotował największą liczbę zwycięstw w tym sezonie, planuje wrócić w przyszłym roku na Tour de France i tam wygrywać etapy. 

Démare wyraził chęć powrotu na Tour de France w wywiadzie udzielonym francuskiemu portalowi Cyclismactu.

– Rozmawiałem z drużyną o tym, że chciałbym wystartować w przyszłorocznym Tour de France. Zobaczymy, jakie będą rezultaty tych dyskusji, ale z pewnością widzę siebie w kolejnej edycji tego wyścigu

– zadeklarował Démare.

Wątpliwości co do obecności francuskiego sprintera i jego statusu w drużynie podczas Wielkiej Pętli budzi to, że Marc Madiot może chcieć skoncentrować się wyłącznie na walce w klasyfikacji generalnej z Thibaut Pinot oraz Davidem Gaudu, który wygrywając w tegorocznej hiszpańskiej Vuelcie dwa trudne górskie etapy, potwierdził, że jest góralem wysokiej klasy. Problemu nie widzi w tym jednak Démare.

– Jeśli spojrzysz na Alexandra Kristoffa i Tadeja Pogačara [obaj kolarze startowali w tegorocznym wyścigu Tour de France w jednej drużynie, a Pogačar zwyciężył w klasyfikacji generalnej – przyp. M.W.], to się sprawdziło. To samo w przypadku Wouta Van Aerta i Primoža Rogliča w Jumbo-Visma. Myślę, że jest to wykonalne. Potrzebne są do tego odpowiednie okoliczności w wyścigu i chęci z obu stron, ale na pewno nie jest to niemożliwe

– wyjaśnił Arnaud Démare.

29-letni Francuz mierzy bardzo wysoko, ponieważ w swoim domowym wielkim tourze chciałby powtórzyć sukces z tegorocznego wyścigu Giro d’Italia, w którym wygrał cztery etapy, a także prestiżową maglia ciclamino dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej. We Francji również chce wygrywać etapy i powalczyć o jeszcze cenniejszą zieloną koszulkę.

W sumie w sezonie 2020 Arnaud Démare odniósł czternaście zwycięstw. Poza sukcesami w „różowym wyścigu” są to między innymi: tytuł mistrza Francji oraz triumf w wyścigu Mediolan-Turyn.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments