Caja Rural-Seguros RGA / teamcajarural-segurosrga.com

Caja Rural ogłosiła swój skład na przyszły sezon. Kadra hiszpańskiego zespołu będzie liczyła 20 kolarzy.

Ostatni sezon nie był dla hiszpańskiego zespołu specjalnie udany. Jego kolarze sięgnęli łącznie po zaledwie cztery zwycięstwa, co jest ich najgorszym wynikiem od trzech sezonów (choć co ciekawe, słabszy sezon Movistaru sprawił, że pod względem triumfów, to oni byli najlepsi w Hiszpanii).

Mimo to, ekipa zdecydowała się jedynie na kosmetyczne zmiany w składzie. Jej kadra zostanie lekko odmłodzona. Wzmocnią ją jedynie trzej 20-latkowie: Jokin Murguialday, Josu Etxeberria oraz Jon Barrenetxea. Młodzi zawodnicy zastąpią wchodzących w najlepszy dla kolarza wiek: Cristiana Rodrigueza (przeszedł do Total Direct Energie), Matteo Milucelliego (Androni Giocatolli-Sidermec) i przede wszystkim Gonzalo Serrano, który przechodząc do Movistaru stał się 22. kolarzem, któremu występy w Caja Rural zapewniły angaż w World Tourze.

Postanowiliśmy utrzymać tegoroczny skład, dodając do niego jedynie trzech zawodników, uważanych przez nas za duże talenty. Zamierzamy być wierni naszej filozofii, bardzo mocno wierzymy w potencjał naszych zawodników i chcemy, by rozwijali się oni tak, jak robili to wcześniej choćby Hugh Carthy, Pello Bilbao czy ostatnio Gonzalo Serrano. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i chcemy wychować ich następców. Dlatego w naszym składzie znajduje się aż 13 zawodników poniżej 25 roku życia. Połowa naszego składu pochodzi z naszej szkółki, która pełni kluczową rolę w prowadzonym przez nas projekcie

– mówił menedżer zespołu – Juan Manuel Hernández.

W drużynie nie brakuje także bardziej doświadczonych zawodników – najstarsi z nich – Jon Aberasturi oraz Aritz Bagues to 31-latkowie, którzy wciąż gwarantują wysoki poziom, a ich pomoc może bardzo pomóc w rozwoju młodych zawodników. Zobaczymy jak ta mieszanka rutyny z młodością zadziała w przyszłym sezonie.

Skład Caja Rural na sezon 2021:

Jon Aberasturi, Julen Amézqueta, Orluis Aular, Aritz Bagües, Jon Barrenetxea, Juan Fernando Calle, Jefferson Cepeda, Álvaro Cuadros, Josu Etxeberria, Jhojan García, David González, Jon Irisarri, Jonathan Lastra, Oier Lazkano, Sergio Martín, Jokin Murguialday, Joel Nicolau, Alejandro Osorio, Héctor Sáez, Carmelo Urbano

Poprzedni artykułJuż w ten weekend Zwift Nations Challenge – e-wyścig, jakiego jeszcze nie było
Następny artykułArnaud Démare planuje powrót na Tour de France
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments