fot. NTT Pro Cycling

Wczoraj oficjalnie potwierdzono, że aktualny mistrz Włoch i Europy – Giacomo Nizzolo – w przyszłym sezonie będzie ścigał się w barwach Team Qhubeka ASSOS. Włoski sprinter będzie jedną z największych gwiazd zespołu.

Giacomo Nizzolo ma za sobą krótki, choć bardzo dobry sezon. Rozpoczął go w wyścigu Santos Tour Down Under, gdzie zdołał wygrać etap. Później zajmował drugie miejsca w Race Torquay i Kuurne-Bruxelles-Kuurne. Przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa odniósł też zwycięstwo etapowe w Paryż-Nicea.

W drugiej części sezonu zajął bardzo dobre, piąte miejsce w Mediolan-San Remo, a także był najlepszy w mistrzostwach Włoch i Europy. Przyjechał na Tour de France jako jeden z faworytów do zwycięstwa na etapach sprinterskich, ale niestety musiał wycofać się na ósmym odcinku z powodu kontuzji nogi, która zakończyła jego sezon.

Podjąłem decyzję, by zostać, ponieważ naprawdę czuję się częścią tej ekipy i tego projektu. Qhubeka to niezwykła organizacja, która umożliwia zmianę czyjegoś życia dzięki rowerom. To coś wspaniałego. Dwa lata temu byłem w RPA i obserwowałem dzieci, które otrzymywały rowery. To było bardzo emocjonalne i inspirowało mnie w trakcie sezonu i przez całe życie. Nigdy tego nie zapomnę

– mówił Giacomo Nizzolo w oficjalnym komunikacie ekipy.

Nie mogę doczekać się ścigania, jako mistrz Europy i jako część nowego rozdziału (ekipy Team Qhubeka ASSOS). Czuję, że zespół wierzy we mnie w 100%. Wiara kolegów z drużyny i obsługi w to, że jestem liderem, to coś, czego potrzebuję do dobrych występów

– dodawał Włoch.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments