Bracia Adrian i Norbert Banaszkowie przedłużyli swoje umowy z drużyną Mazowsze Serce Polski Cycling Team do 2022 roku – taką informację na Twitterze podał dyrektor ekipy, Dariusz Banaszek.

Młodszy z braci – Norbert – ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Zwyciężył w tym roku w klasyfikacji generalnej i na etapie In the Footsteps of the Romans (2.2), a kilka dni później triumfował z ucieczki na odcinku Tour of Bulgaria (2.2) z metą w Burgas. Norbert Banaszek przeciął linię mety tuż przed rozpędzonym peletonem, który przyprowadził Alan Banaszek (również Mazowsze Serce Polski). Norbert Banaszek zaliczył też dobry występ w Cycling Tour of Szeklerland (2.2), gdzie dwukrotnie ukończył etap w czołowej dziesiątce.

Adrian Banaszek w tym sezonie otarł się o zwycięstwo w czasówce w wyścigu Dookoła Mazowsza (2.2), gdzie uplasował się na drugim miejscu ze stratą sekundy do Felixa Großa. W klasyfikacji generalnej Polak zajął siódmą pozycję. Kolarz ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team meldował się też w czołówce etapów takich imprez, jak Tour Bitwa Warszawska 1920 (2.2), Tour de Serbie (2.2) i Belgrade Banjaluka (2.1). Najlepszymi wynikami w karierze Adriana Banaszka są dwa triumfy w prologach Dookoła Mazowsza, a także miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej tego wyścigu. W 2015 roku zajął też dziesiątą pozycję w wyścigu ze startu wspólnego do lat 23. na mistrzostwach Europy.