Firma Androni Giocattoli pozostaje w zawodowym peletonie. W przyszłym sezonie dalej będzie sponsorować włoską drużynę ProTeams.

Ekipa Gianniego Savio za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że doszła ona do porozumienia z firmą Androni Giocattoli, która będzie sponsorem drużyny również w 2021 roku. Oznacza to, że w przyszłym sezonie nazwa ekipy – Androni Giocattoli – Sidermec – nie ulegnie zmianie. Firma Androni Giocattoli, która zajmuje się produkcją zabawek jest tytularnym sponsorem drużyny od czternastu lat.

W tym czasie ekipa Gianniego Savio 7-krotnie zostawała najlepszą włoską drużyną. Oprócz tego jej kolarze zdobyli kilkaset zwycięstw, w tym na jedenastu etapach Giro d’Italia. Zawodnicy Androni Giocattoli triumfowali też w klasyfikacjach generalnych takich wyścigów, jak Tirreno-Ardiatico, Tour de Langkawi czy Vuelta a Burgos. Wielokrotnie wygrywali też we włoskich klasykach – Coppa Agostoni, Memorial Marco Pantani, Giro dell’Appennino i Tre Valli Varesine, a Davide Rebellin w barwach Serramenti PVC Diquigiovanni-Androni Giocattoli był najlepszy w prestiżoym La Fleche Wallonie. Drużyna Gianniego Savio od wielu lat zapraszana jest też na Giro d’Italia.

W tym sezonie największymi sukcesami kolarzy Androni Giocattoli – Sidermec były zwycięstwa na etapach PETRONAS Le Tour de Langkawi i Vuelta a San Juan Internacional. W ostatnich latach Savio „wypuścił” do najwyższej dywizji wielu znakomitych kolarzy – między innymi Egana Bernala, Ivana Sosę i Fausto Masnadę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments