fot. Israel Start-Up Nation

Ekipa Israel Start-Up Nation poinformowała dziś o przedłużeniu kontraktu z Brytyjczykiem Alexem Dowsettem o kolejne dwa lata.

Alexowi Dowsettowi, podobnie jak wielu innym zawodnikom, trudno było znaleźć drużynę, o czym mówił po zwycięstwie na etapie Giro d’Italia z metą w Vieste. Dla ekipy z Izraela był to pierwszy triumf na odcinku Wielkiego Touru w historii.

Bycie w tym zespole to świetna zabawa. Często określany jestem jako specjalista od indywidualnej jazdy na czas i jest to dyscyplina, którą kocham, ale czuję się dużo bardziej wartościowy dla drużyny jako rozprowadzający

– mówił Dowsett w komunikacie prasowym Israel Start-Up Nation.

Israel Start-Up Nation jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów. Dzięki sile nowych kolarzy, jak Patrick Bevin, Sep Vanmarcke, Alessandro De Marchi i oczywiście Chris Froome. Przez cały rok będę lojalnie pomagał tym zawodnikom i sprinterom. Kiedy twój kolega z drużyny wygrywa, czujesz, że jest to zwycięstwo wszystkich

– dodał Brytyjczyk.

Alex Dowsett ma na swoim koncie triumfy głównie w indywidualnej jeździe na czas. W tej konkurencji wygrywał etapy takich wyścigów, jak Tour de Pologne, Giro d’Italia, Tour of Britain czy Bayern Rundfahrt. Dwukrotnie zwyciężał też w mistrzostwach Wielkiej Brytanii w tej specjalności.

Niedawno Dowsett poinformował, że 12 grudnia tego roku w Manchesterze zamierza podjąć próbę bicia rekordu Victora Campenaertsa w jeździe godzinnej. W ubiegłym roku Belg osiągnął wynik 55,089 kilometra na welodromie w meksykańskim Aguascalientes. Kolarz Israel Start-Up Nation w przeszłości był już rekordzistą świata – w 2015 roku w ciągu godziny przejechał 52 kilometry i 937 metrów. Jego wynik ledwie 36 dni późnił poprawił jego rodak, Bradley Wiggins (54,526km).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments