Kaliskie Towarzystwo Kolarskie poinformowało o śmierci swojego długoletniego prezesa Bogdana Jamroszczyka. To wielka strata zarówno dla środowiska kolarskiego w Kaliszu, jak i w całej Polsce. 

Bogdan Jamroszczyk został w 1968 roku kierownikiem sekcji kolarskiej ówczesnego Kaliskiego Klubu Sportowego „Włókniarz”. Następnie pełnił funkcję zarządu w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim. Jak czytamy w lokalnym portalu internetowym Calisia.pl, „wszystkie sukcesy KTK Kalisz były możliwe dzięki stworzeniu przez Bogdana Jamroszczyka podstaw sportowo-organizacyjnych, pozwalających kaliskim kolarzom godnie reprezentować barwy KTK i reprezentacji Polski. To dzięki jego staraniom Kalisz był areną wielu kolarskich zmagań”.

 

– Niestety, dziś dotarły do nas bardzo smutne informacje. Odszedł od nas… Długoletni Prezes Zarządu KTK Kalisz, niesamowity człowiek, pasjonat, Bogdan Jamroszczyk. To ogromna strata, nie możemy w to uwierzyć. Pan Bogdan był zakochany w kolarstwie, pomocny i bardzo oddany swojej ukochanej dyscyplinie sportowej. To niewyobrażalne, bo jeszcze niedawno wspólnie, ramię w ramię śledziliśmy występy naszych zawodników podczas wyścigów kolarskich… Wyrazy współczucia dla rodziny, bliskich i przyjaciół. Spoczywaj w pokoju [*]

– napisało KTK Kalisz na Facebooku, informując o śmierci swojego szefa.

Bogdan Jamroszczyk urodził się 21 maja 1946 roku i zmarł 7 listopada 2020 roku. Miał 74 lata. Rodzinie, Przyjaciołom i wszystkim, których dotknęło odejście p. Bogdana składamy serdeczne wyrazy współczucia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments