fot. UCI

Lisa Brennauer z drużyny Ceratizit-WNT Pro Cycling wykręciła najlepszy czas na drugim etapie ostatniego wyścigu dla kobiet w tym sezonie Madrid Challenge by La Vuelta. Niemka została także nową liderką klasyfikacji generalnej. 

Drugi etap wyścigu Madrid Challenge by La Vuelta to jazda indywidualna na czas w miejscowości Boadilla del Monte na dystansie 9,3 km. Profil etapu pozbawiony był wszelkich trudności.

Jedyna Polka na liście startowej, czyli Małgorzata Jasińska (Casa Dorada) wyruszyła na trasę o godzinie 11:51. Ostatecznie “Jasi” zajęła 50. miejsce na etapie, ze stratą minuty i 42 sekund do etapowej zwyciężczyni.

Najlepsze zawodniczki uzyskiwały czas poniżej trzynastu minut. Tym razem smakiem zwycięstwa musiały obyć się Holenderki – Ellen van Dijk oraz Annemiek Van Vleuten, które uplasowały się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu. Z kolei dwie pierwsze zawodniczki przedzieliła tylko sekunda. Świeżo upieczona mistrzyni Włoch Elisa Longo Borghini potwierdziła, że dysponuje po lockdownie wysoką dyspozycję fizyczną i była zaledwie sekundę wolniejsza od Brennauer.

W niedzielę zostanie rozegrany sprinterski etap w Madrycie, dlatego też można stwierdzić, że Lisa Breannuer zrobiła wielki krok w kierunku zwycięstwa w całym wyścigu. Radość w drużynie CERATIZIT – WNT Pro Cycling musi być tym większa, że Madrid Challenge jest dla niej ważnym wyścigiem, ponieważ sponsor tytularny patronuje również tej imprezie.

Wyniki drugiego etapu: 

1

BRENNAUER Lisa

Ceratizit-WNT Pro Cycling

50

30

44.053

12:40

2

LONGO BORGHINI Elisa

Trek-Segafredo Women

40

18

43.995

0:01

3

VAN DIJK Ellen

Trek-Segafredo Women

30

12

43.822

0:04

4

VAN VLEUTEN Annemiek

Mitchelton-Scott

25

7

43.594

0:08

5

KIRCHMANN Leah

Team Sunweb

20

4

43.256

0:14

6

ROY Sarah

Mitchelton-Scott

18

3

43.033

0:18

7

KRÖGER Mieke

Hitec Products

15

2

42.868

0:21

8

BARNES Alice

Canyon SRAM Racing

10

1

42.650

0:25

9

BOOGAARD Maaike

Alé BTC Ljubljana

8

42.595

0:26

10

LUDWIG Hannah

Canyon SRAM Racing

6

42.487

0:28

11

WIEBES Lorena

Team Sunweb

42.487

,,

12

HEINE Vita

Hitec Products

42.326

0:31

13

CAVALLI Marta

Valcar – Travel & Service

42.219

0:33

14

WILLIAMS Georgia

Mitchelton-Scott

42.219

,,

15

LIPPERT Liane

Team Sunweb

42.113

0:35

16

ROBERTS Jessica

Mitchelton-Scott

42.008

0:37

17

BUJAK Eugenia

Alé BTC Ljubljana

41.955

0:38

18

RYAN Alexis

Canyon SRAM Racing

41.694

0:43

19

CORDON-RAGOT Audrey

Trek-Segafredo Women

41.642

0:44

20

GUAZZINI Vittoria

Valcar – Travel & Service

41.333

0:50

21

AALERUD Katrine

Movistar Team

41.282

0:51

22

ENSING Janneke

Mitchelton-Scott

41.080

0:55

23

SCHWEINBERGER Christina

Doltcini – Van Eyck Sport

41.080

,,

24

ERIĆ Jelena

Movistar Team

41.029

0:56

25

SOEK Julia

Team Sunweb

41.029

,,

26

LETH Julie

Ceratizit-WNT Pro Cycling

40.879

0:59

27

BALSAMO Elisa

Valcar – Travel & Service

40.829

1:00

28

VALSECCHI Silvia

Bepink

40.780

1:01

29

OLAUSSON Wilma

Team Sunweb

40.730

1:02

30

GAFINOVITZ Rotem

Canyon SRAM Racing

40.680

1:03

31

ALESSIO Camilla

Bepink

40.533

1:06

32

CONFALONIERI Maria Giulia

Ceratizit-WNT Pro Cycling

40.435

1:08

33

YONAMINE Eri

Alé BTC Ljubljana

40.435

,,

34

RIFFEL Christa

Canyon SRAM Racing

40.435

,,

35

SANGUINETI Ilaria

Valcar – Travel & Service

40.289

1:11

36

RODRÍGUEZ Gloria

Movistar Team

40.000

1:17

37

CONSONNI Chiara

Valcar – Travel & Service

39.905

1:19

38

GUARISCHI Barbara

Movistar Team

39.810

1:21

39

ZANARDI Silvia

Bepink

39.668

1:24

40

FRAPPORTI Simona

Bepink

39.668

,,

41

HARRIS Ella

Canyon SRAM Racing

39.481

1:28

42

PINTAR Urša

Alé BTC Ljubljana

39.435

1:29

43

ASENCIO Laura

Ceratizit-WNT Pro Cycling

39.250

1:33

44

STEELS Claire

Sopela Women’s Team

39.158

1:35

45

VIECELI Lara

Ceratizit-WNT Pro Cycling

39.067

1:37

46

PATERNOSTER Letizia

Trek-Segafredo Women

39.067

,,

47

TRIAS Mireia

Massi – Tactic Women Team

38.976

1:39

48

VIGILIA Alessia

Cronos Casa Dorada Women Cycling

38.976

,,

49

ALLEN Jessica

Mitchelton-Scott

38.930

1:40

50

JASINSKA Małgorzata

Cronos Casa Dorada Women Cycling

38.840

1:42

51

TREVISI Anna

Alé BTC Ljubljana

38.840

,,

52

BASTIANELLI Marta

Alé BTC Ljubljana

38.705

1:45

53

MARTIN Sara

Sopela Women’s Team

38.616

1:47

54

CATARZI Giorgia

Bepink

38.616

,,

55

MALCOTTI Barbara

Valcar – Travel & Service

38.571

1:48

56

HANSELMANN Nicole

Doltcini – Van Eyck Sport

38.527

1:49

57

GONZÁLEZ Alicia

Movistar Team

38.483

1:50

58

RIJKES Sarah

Ceratizit-WNT Pro Cycling

38.439

1:51

59

BENITO Mireia

Massi – Tactic Women Team

38.394

1:52

60

HOLDEN Elizabeth

Bizkaia Durango

38.307

1:54

61

ALONSO Sandra

Cronos Casa Dorada Women Cycling

38.307

,,

62

NEYLAN Rachel

Cronos Casa Dorada Women Cycling

38.176

1:57

63

LÓPEZ Belén

Massi – Tactic Women Team

38.045

2:00

64

PEREZ Susana

Rio Miera – Cantabria Deporte

38.045

,,

65

PILOTE-FORTIN Gabrielle

Massi – Tactic Women Team

37.873

2:04

66

DIAZ Paula

Rio Miera – Cantabria Deporte

37.788

2:06

67

ORTEGA Patricia

Massi – Tactic Women Team

37.745

2:07

68

DE GROOT Marieke

Doltcini – Van Eyck Sport

37.408

2:15

69

TERUEL Alba

Movistar Team

37.324

2:17

70

FORTIN Emilie

Bizkaia Durango

37.118

2:22

71

VAN DER HAAR Lucy

Hitec Products

37.035

2:24

72

GILABERT Ariana

Bizkaia Durango

36.791

2:30

73

IGLESIAS Lydia

Cronos Casa Dorada Women Cycling

36.751

2:31

74

TENORIO Laura

Rio Miera – Cantabria Deporte

36.510

2:37

75

MORENO Martina

Massi – Tactic Women Team

36.312

2:42

76

CANVELLI Vania

Bepink

36.234

2:44

77

ESTEBAN Carolina

Rio Miera – Cantabria Deporte

35.923

2:52

78

BAKKER Minke

Doltcini – Van Eyck Sport

35.884

2:53

79

ORTIZ BONILLA Emma

Sopela Women’s Team

34.587

3:28

DNS

ESCURSELL Elisabet

Rio Miera – Cantabria Deporte

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1

3

2

BRENNAUER Lisa

Ceratizit-WNT Pro Cycling

8

12

2:12:51

2

15

13

LONGO BORGHINI Elisa

Trek-Segafredo Women

0:10

3

11

8

VAN DIJK Ellen

Trek-Segafredo Women

0:13

4

13

9

VAN VLEUTEN Annemiek

Mitchelton-Scott

0:17

5

1

4

WIEBES Lorena

Team Sunweb

0:18

6

20

14

KIRCHMANN Leah

Team Sunweb

0:23

7

10

3

ROY Sarah

Mitchelton-Scott

0:27

8

60

52

KRÖGER Mieke

Hitec Products

0:30

9

5

4

BARNES Alice

Canyon SRAM Racing

0:33

10

28

18

BOOGAARD Maaike

Alé BTC Ljubljana

0:35

11

38

27

LUDWIG Hannah

Canyon SRAM Racing

0:37

12

63

51

HEINE Vita

Hitec Products

0:40

13

52

39

CAVALLI Marta

Valcar – Travel & Service

0:42

14

39

25

WILLIAMS Georgia

Mitchelton-Scott

,,

15

32

17

LIPPERT Liane

Team Sunweb

0:44

16

62

46

ROBERTS Jessica

Mitchelton-Scott

0:46

17

16

1

BUJAK Eugenia

Alé BTC Ljubljana

0:47

18

7

11

RYAN Alexis

Canyon SRAM Racing

0:52

19

17

2

CORDON-RAGOT Audrey

Trek-Segafredo Women

0:53

20

2

18

BALSAMO Elisa

Valcar – Travel & Service

0:55

21

9

12

GUAZZINI Vittoria

Valcar – Travel & Service

0:59

22

56

34

AALERUD Katrine

Movistar Team

1:00

23

4

19

ERIĆ Jelena

Movistar Team

1:01

24

66

42

ENSING Janneke

Mitchelton-Scott

1:04

25

19

6

SCHWEINBERGER Christina

Doltcini – Van Eyck Sport

,,

26

46

20

SOEK Julia

Team Sunweb

1:05

27

33

6

LETH Julie

Ceratizit-WNT Pro Cycling

1:08

28

48

20

VALSECCHI Silvia

Bepink

1:10

29

45

16

OLAUSSON Wilma

Team Sunweb

1:11

30

37

7

GAFINOVITZ Rotem

Canyon SRAM Racing

1:12

31

26

5

ALESSIO Camilla

Bepink

1:15

32

31

1

CONFALONIERI Maria Giulia

Ceratizit-WNT Pro Cycling

1:17

33

43

10

YONAMINE Eri

Alé BTC Ljubljana

,,

34

30

4

RIFFEL Christa

Canyon SRAM Racing

,,

35

65

30

SANGUINETI Ilaria

Valcar – Travel & Service

1:20

36

36

RODRÍGUEZ Gloria

Movistar Team

1:26

37

64

27

CONSONNI Chiara

Valcar – Travel & Service

1:28

38

24

14

GUARISCHI Barbara

Movistar Team

1:30

39

6

33

ZANARDI Silvia

Bepink

1:33

40

42

2

FRAPPORTI Simona

Bepink

,,

41

44

3

HARRIS Ella

Canyon SRAM Racing

1:37

42

35

7

PINTAR Urša

Alé BTC Ljubljana

1:38

43

8

35

ASENCIO Laura

Ceratizit-WNT Pro Cycling

1:42

44

59

15

VIECELI Lara

Ceratizit-WNT Pro Cycling

1:46

45

12

33

PATERNOSTER Letizia

Trek-Segafredo Women

,,

46

49

3

TRIAS Mireia

Massi – Tactic Women Team

1:48

47

53

6

VIGILIA Alessia

Cronos Casa Dorada Women Cycling

,,

48

61

13

ALLEN Jessica

Mitchelton-Scott

1:49

49

29

20

JASINSKA Małgorzata

Cronos Casa Dorada Women Cycling

1:51

50

23

27

BASTIANELLI Marta

Alé BTC Ljubljana

1:54

51

27

24

MARTIN Sara

Sopela Women’s Team

1:56

52

18

34

CATARZI Giorgia

Bepink

,,

53

54

1

MALCOTTI Barbara

Valcar – Travel & Service

1:57

54

51

3

HANSELMANN Nicole

Doltcini – Van Eyck Sport

1:58

55

55

GONZÁLEZ Alicia

Movistar Team

1:59

56

58

2

RIJKES Sarah

Ceratizit-WNT Pro Cycling

2:00

57

22

35

HOLDEN Elizabeth

Bizkaia Durango

2:03

58

34

24

ALONSO Sandra

Cronos Casa Dorada Women Cycling

,,

59

41

18

NEYLAN Rachel

Cronos Casa Dorada Women Cycling

2:06

60

50

10

LÓPEZ Belén

Massi – Tactic Women Team

2:09

61

25

36

PEREZ Susana

Rio Miera – Cantabria Deporte

,,

62

47

15

DE GROOT Marieke

Doltcini – Van Eyck Sport

2:24

63

57

6

TERUEL Alba

Movistar Team

2:26

64

40

24

FORTIN Emilie

Bizkaia Durango

2:31

65

14

51

VAN DER HAAR Lucy

Hitec Products

2:33

66

21

45

BAKKER Minke

Doltcini – Van Eyck Sport

3:02

67

68

1

DIAZ Paula

Rio Miera – Cantabria Deporte

5:46

68

69

1

STEELS Claire

Sopela Women’s Team

7:35

69

75

6

TREVISI Anna

Alé BTC Ljubljana

7:44

70

73

3

BENITO Mireia

Massi – Tactic Women Team

7:54

71

74

3

PILOTE-FORTIN Gabrielle

Massi – Tactic Women Team

8:06

72

71

1

IGLESIAS Lydia

Cronos Casa Dorada Women Cycling

8:33

73

72

1

CANVELLI Vania

Bepink

8:46

74

70

4

ESTEBAN Carolina

Rio Miera – Cantabria Deporte

8:52

75

76

1

ORTIZ BONILLA Emma

Sopela Women’s Team

9:54

76

79

3

ORTEGA Patricia

Massi – Tactic Women Team

11:25

77

78

1

GILABERT Ariana

Bizkaia Durango

11:48

78

77

1

MORENO Martina

Massi – Tactic Women Team

12:00

79

80

1

TENORIO Laura

Rio Miera – Cantabria Deporte

12:03