We wtorek 20 października rozpoczął się ostatni wielki Tour w obecnym sezonie kolarstwa szosowego. 75 edycja Vuelta a España zakończy się w niedzielę 8 listopada. Kto i dlaczego jest głównym faworytem zakładów bukmacherskich do wygrania wyścigu?

Klasyfikacja generalna po 8. etapach!

Po ośmiu etapach tegorocznego wyścigu na szczycie klasyfikacji generalnej znajduje się Richard Carapaz z drużyny Ineos Grenadiers. Przewaga Ekwadorczyka nie jest jednak duża, ponieważ 13 sekund traci do niego zwycięzca 8. etapu – Primoz Roglic.

Zakłady bukmacherskie w gronie największego faworyta do wygrania wyścigu stawiają Słoweńca, który wygrał 8. etap. Kursy na wygraną Roglica w wyścigu oscylują w granicach 1.55, a za jego plecami plasuje się aktualny lider Richard Carapaz z przelicznikiem 3.00. Pomiędzy tymi dwoma zawodnikami a resztą stawki jest ogromna przepaść na podstawie proponowanych kursów od zakładów bukmacherskich. Wystarczy wspomnieć, że trzeci w klasyfikacji faworytów do wygranej z kursem 9.00 jest Hugh Carthy, a kolejny Dan Martin – 19.00.

Kursy mogą się jednak zmieniać w zależności od wydarzeń na kolejnych etapach. Jeśli już teraz masz swojego faworyta, to warto przeanalizować, czy jest to dobry moment do obstawienia proponowanych zdarzeń.

9. etap Vuelty

Na 9. etapie kolarze mają do przejechania dystans 157,7 kilometra, a jedyna lotna premia znajduje się w miejscowości Herrera de Pisuerga na 92. kilometrze trasy. Profil etapu znajdziesz tutaj.

Na papierze nie powinno dojść do wielu przetasowań w klasyfikacji generalnej wyścigu podczas 9. etapu, ponieważ prawdopodobnie końcówka rozegra się pomiędzy najlepszymi sprinterami. Co to oznacza dla oferty zakładów bukmacherskich? Nie powinno być dużych ruchów w kursach dotyczących klasyfikacji generalnej, ale można spróbować wyłapać ciekawe przeliczniki dotyczące poszczególnych sprinterów i ich zwycięstwa w 9. etapie.

W ofercie polskich zakładów bukmacherskich znajdziesz możliwość typowania zwycięzcy poszczególnego etapu, całej klasyfikacji generalnej, a także ciekawe pojedynku head to head.

Jak prezentują się kursy dotyczące rywalizacji Roglica z Carapazem przed 9. etapem? Faworytem pojedynku tych dwóch zawodników na czwartkowym etapie jest Słoweniec z kursem 1.71. Jeśli uważasz, że pierwszy z nich na mecie będzie aktualny lider wyścigu – możesz zagrać takie zdarzenie z przelicznikiem 2.05.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments