fot. La Vuelta / PhotoGomezSport

Sprinterski etap przelotowy w Kastylii już za kolarzami startującymi w hiszpańskiej Vuelcie. Czy było ciekawie? Niekoniecznie na trasie. Czas na oceny.

Plusy:
Młody i gniewny
Po ostatnim sprinterskim etapie z czystym sercem chwaliliśmy Gerbena Thijssena. Dziś młody Belg zasłużył na kolejne wyróżnienie. Zawodnik Lotto Soudal, mimo, że tegoroczna Vuelta to jego pierwszy Wielki Tour w karierze, walczy w końcówkach bez respektu do dużo bardziej utytułowanych rywali, co pozwala mu ocierać się o etapowe zwycięstwa. Mamy nadzieję, że 22-letni kolarz jeszcze nie raz pokaże się w tegorocznym wyścigu dookoła Hiszpanii.

Solidnie i skutecznie
Nie jesteśmy przyzwyczajeni do chwalenia Jakuba Mareczko, lecz póki co Włoch daje dużo argumentów za tym, by jego jazdę we Vuelcie oceniać pozytywnie. Sprinter zespołu CCC jest więcej niż mocny, lecz jego problemem jest znalezienie odpowiedniej pozycji przed finiszami z peletonu. Dziś 26-letni zawodnik ponownie był naprawdę blisko najszybszych zawodników w stawce, co pozwala z optymizmem patrzeć na kolejne etapy… o ile uda mu się dojechać w limicie na krótkim i trudnym etapie na Alto de l’Angliru.

Minusy:
Luźna podróż
Choć od początku wiadome było, że dzisiejszy etap będzie bardzo spokojny, ekipy sprinterskie zadbały, by do samej końcówki (dosłownie końcówki) nikomu nie przyszło do głowy, by rozkręcić porządnie ściganie. Między innymi przez to, podkręcenie tempa miało miejsce dopiero kilka kilometrów przed kreską. Choć wiemy, że przed kolarzami bardzo trudne etapy, dało się dziś „odpocząć” od kolarstwa.

Wskazania interpretacyjne
Nie musimy chyba nikomu przypominać, co stało się na początku sierpnia w Katowicach. Mimo to, sędziowie wciąż długo zwlekają z karami, które za niebezpieczne zachowanie należą się zawodnikom. Sam Bennett, po bardzo nieodpowiedzialnym przepychaniu się w końcówce, powinien zostać pozbawiony triumfu praktycznie od razu po etapie. Tylko umiejętności rywali uchroniły ich bowiem przed bardzo niebezpieczną kraksą. Zachowanie Irlandczyka z pewnością zasługuje na kilka cierpkich słów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments