fot. Mazowsze Serce Polski

Paweł Bernas zwyciężył z ucieczki na finałowym etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia. Drugie miejsce zajął Harry Sweeny (Lotto Soudal U23), który niedawno triumfował w Il Piccolo Lombardia. Na trzecim miejscu finiszował Federico Burchio (Work Service Dynatek Vega). Prowadzenie w wyścigu utrzymał Andreas Leknessund, dla którego był to ostatni wyścig w barwach Uno-X Pro Cycling.

Kolarze mieli dziś planowo pokonać 162 kilometry, lecz z powodu ciężkich warunków atmosferycznych (deszcz i niska temperatura) etap został skrócony o jedno okrążenie o długości 20 kilometrów. Trasa – szczególnie jej druga część – obfitowała w liczne pagórki.

fot. Giro della Regione Friuli Venezia Giulia

W ucieczce na finałowym etapie Giro della Regione Friuli Venezia Giulia znalazło się siedmiu zawodników – David Per (Adria Mobil), Samuele Zambelli (Iseo Serrature Rime Carnovali), Lars Kulbe (Team SKS Sauerland NRW), Cristian Rocchetta (General Store-Essegibi-F-Ili Curia), Andrea Pietrobon (Cycling Team Friuli), Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Harry Sweeny (Lotto Soudal U23).

Ostatni dwaj zawodnicy okazali się najmocniejsi i to między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. W końcówce zaatakował Bernas i przez chwilę utrzymywał się kilka sekund przed Australijczykiem, jednak ten dał radę go dogonić. Wszystko rozstrzygnęło się w dwójkowym finiszu, w którym szybszy był kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Na trzecim miejscu z kilkunastoosobowej grupki finiszował Federico Burchio.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Andreas Leknessund przed Alexisem Guerin (Team Vorarlberg Santic) i Rogerem Adrią (Equipo Kern Pharma). W czołowej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków z CCC Development Team – Szymon Tracz był szósty, a Piotr Pękala dziewiąty. Paweł Bernas zajął 15. miejsce.

Pełne wyniki 4. etapu Giro della Regione Friuli Venezia Giulia:

1 Bernas Paweł Mazowsze Serce Polski 3:25:09
2 Sweeny Harry Lotto – Soudal U23 ,,
3 Burchio Federico Work Service Dynatek Vega 0:44
4 Rocchetta Cristian General Store Essegibi F.lli Curia ,,
5 Totò Paolo Work Service Dynatek Vega ,,
6 Maris Elias GM Recycling Team ,,
7 Zambelli Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
8 Hodapp Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
9 Bayer Tobias Tirol KTM Cycling Team ,,
10 Karl Ádám Kristóf U C Monaco ,,
11 Vandenabeele Henri Lotto – Soudal U23 ,,
12 Tagliani Filippo Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
13 Radice Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
14 Adrià Roger Equipo Kern Pharma ,,
15 Leknessund Andreas Uno-X Pro Cycling Team ,,
16 Berrade Urko Equipo Kern Pharma ,,
17 El Gouzi Omar Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
18 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD ,,
19 Tracz Szymon CCC Development Team ,,
20 Brown Connor NTT Continental Cycling Team ,,
21 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team ,,
22 Pekala Piotr CCC Development Team ,,
23 Guerin Alexis Team Vorarlberg Santic ,,
24 Van Boven Luca GM Recycling Team ,,
25 Habets Jordan Wielerploeg Groot Amsterdam 0:58
26 Čemažar Nik KK Kranj ,,
27 Per David Adria Mobil ,,
28 Pattyn Steven Lotto – Soudal U23 ,,
29 Repše Uroš KK Kranj ,,
30 Van Gestel Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
31 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team ,,
32 Plamondon Robin Israel Cycling Academy ,,
33 Lavrič Martin NTT Continental Cycling Team ,,
34 Van Gils Maxim Lotto – Soudal U23 ,,
35 Primožič Jaka KK Kranj ,,
36 Szollosi Ferenc Gallina Colosio Eurofeed ,,
37 Coati Luca Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
38 Raimondi Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
39 Lucca Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia 1:08
40 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
41 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW 1:10
42 Belloni Manuel Velo Club Mendrisio ,,
43 Mangertseder Matthias Maloja Pushbikers ,,
44 Drinovec Matej KK Kranj 1:31
45 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic 1:34
46 Aldegheri Davide Velo Club Mendrisio ,,
47 Horvat Žiga Adria Mobil 1:36
48 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW ,,
49 Hočevar Kristjan Adria Mobil ,,
50 Potočki Viktor Ljubljana Gusto Santic ,,
51 Brajkovič Janez Adria Mobil ,,
52 Furlan Francesco Team Gaiaplast Bibanese ,,
53 Orrico Davide Team Vorarlberg Santic ,,
54 Krijnsen Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
55 Sosa Frank Gallina Colosio Eurofeed 1:40
56 Zanoncello Enrico Zalf Euromobil Désirée Fior 1:41
57 Broex Victor Wielerploeg Groot Amsterdam ,,
58 Santoro Antonio Work Service Dynatek Vega ,,
59 Smarzaro Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 0:58
60 Daniels Lars GM Recycling Team 2:07
61 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team 2:23
62 Steinhauser Georg Tirol KTM Cycling Team 2:27
63 Walkowiak Kacper CCC Development Team ,,
64 Gorak Dominik CCC Development Team 2:43
65 Garzi Fabio Team Named Rocked ,,
66 Aleotti Giovanni Cycling Team Friuli ASD 2:47
67 Grošelj Matic Ljubljana Gusto Santic ,,
68 Martinelli Ivan D’Amico – UM Tools 2:49
69 Lührs Leslie Tirol KTM Cycling Team 3:37
70 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic ,,
71 Di Bernardo Nicolo Team Gaiaplast Bibanese 3:41
72 Bilyi Maksim D’Amico – UM Tools 14:36
73 Salvietti Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
74 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD ,,
75 Raggio Luca D’Amico – UM Tools ,,
76 Baseggio Matteo General Store Essegibi F.lli Curia ,,
77 Colombo Raul Work Service Dynatek Vega ,,
78 Carpene Samuele Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
79 Bonaldo Kevin Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
80 Finkšt Tilen Ljubljana Gusto Santic ,,
81 Tasca Flavio General Store Essegibi F.lli Curia ,,
82 Sali Edoardo Gallina Colosio Eurofeed 14:39
83 Buda Simone Cycling Development Guerciotti ,,
84 Hoeks Daan Wielerploeg Groot Amsterdam 15:44
DNF Krawczyk Szymon CCC Development Team
DNF Claeys Robbe GM Recycling Team ,,
DNF Cervellera Andrea Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
DNF dalla Pola Riccardo Team Gaiaplast Bibanese ,,
DNF Debenedetti Davide Cycling Development Guerciotti ,,
DNF Marquez Marti Equipo Kern Pharma ,,
DNF Cocusse Remi U C Monaco ,,
DNF Engelhardt Felix Tirol KTM Cycling Team ,,
DNF Abu-Fares Saned Israel Cycling Academy ,,
DNF Loss Enrico Team Named Rocked ,,
DNF Zea Luis Daniel Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF Ivanov Borislav Bulgaria ,,
DNF Heming Mika Maloja Pushbikers ,,
DNF Hindsgaul Madsen Jacob Uno-X Pro Cycling Team ,,
DNF Banaszek Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
DNF Zambanini Edoardo Zalf Euromobil Désirée Fior ,,
DNF Paladin Luca Gallina Colosio Eurofeed ,,
DNF Tolio Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà ,,
DNF Korošec Rok Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF Cibrario Luca Cycling Development Guerciotti ,,
DNF Castrillo Jaime Equipo Kern Pharma ,,
DNF Stenson Adam U C Monaco ,,
DNF Gaffuri Mattia Velo Club Mendrisio ,,
DNF Colnaghi Andrea Team Named Rocked ,,
DNF Tesfatsion Natnael NTT Continental Cycling Team ,,
DNF Di Sante Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF Venkov Ventsislav Bulgaria ,,
DNF Knauer Florenz Maloja Pushbikers ,,
DNF Larsen Niklas Uno-X Pro Cycling Team ,,
DNF Banaszek Alan Mazowsze Serce Polski ,,
DNF Bais Davide Cycling Team Friuli ASD ,,
DNF Arioli Federico Gallina Colosio Eurofeed ,,
DNF Casule Simone Team Gaiaplast Bibanese ,,
DNF Prah Aljaž Ljubljana Gusto Santic ,,
DNF Muraro Michele Cycling Development Guerciotti ,,
DNF Kulbe Lars Team SKS Sauerland NRW ,,
DNF Mehagnoul Marc U C Monaco ,,
DNF Hellemose Asbjørn Velo Club Mendrisio ,,
DNF Colnaghi Davide Team Named Rocked ,,
DNF Abreha Negasi Haylu NTT Continental Cycling Team ,,
DNF Sowinski Artur Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF Ivanov Tsvetan Bulgaria ,,
DNF Domagalski Karol Mazowsze Serce Polski ,,
DNF Furlan Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNF Murn Bostjan Adria Mobil ,,
DNF Slock Liam GM Recycling Team ,,
DNF Carretta Riccardo Cycling Team Friuli ASD ,,
DNF Stüssi Colin Team Vorarlberg Santic ,,
DNF de Carlo Giovanni Team Gaiaplast Bibanese ,,
DNF Nesi Nicolas D’Amico – UM Tools ,,
DNF Galván Francisco Equipo Kern Pharma ,,
DNF Lakota Luka KK Kranj ,,
DNF Bonnefoix Edouard U C Monaco ,,
DNF Goldstein Edo Israel Cycling Academy ,,
DNF Belletta Pierelis Team Named Rocked ,,
DNF Pritzen Marc Oliver NTT Continental Cycling Team ,,
DNF Zandri Francesco Work Service Dynatek Vega ,,
DNF Aleksandrov Yasen Bulgaria ,,
DNF Kurek Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
DNF Pellizzer Mattia Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNS Santaromita Alessandro Velo Club Mendrisio ,,
DNS Barison Emanuele Zalf Euromobil Désirée Fior ,,

Klasyfikacja generalna Giro della Regione Friuli Venezia Giulia:

1 Leknessund Andreas Uno-X Pro Cycling Team 11:03:26
2 Guerin Alexis Team Vorarlberg Santic 1:53
3 Adrià Roger Equipo Kern Pharma 2:27
4 Van Gils Maxim Lotto – Soudal U23 2:44
5 Berrade Urko Equipo Kern Pharma 2:52
6 Tracz Szymon CCC Development Team 3:13
7 Bayer Tobias Tirol KTM Cycling Team 3:33
8 Brajkovič Janez Adria Mobil 3:38
9 Pekala Piotr CCC Development Team 3:41
10 Vandenabeele Henri Lotto – Soudal U23 4:00
11 Lucca Riccardo General Store Essegibi F.lli Curia 4:30
12 Van Boven Luca GM Recycling Team 4:57
13 Adamietz Johannes Team SKS Sauerland NRW 5:01
14 Lipowitz Florian Tirol KTM Cycling Team 5:15
15 Bernas Paweł Mazowsze Serce Polski 6:23
16 Lavrič Martin NTT Continental Cycling Team 6:27
17 Thalmann Roland Team Vorarlberg Santic 6:33
18 Maris Elias GM Recycling Team 6:43
19 El Gouzi Omar Iseo Serrature – Rime – Carnovali 6:49
20 Hočevar Kristjan Adria Mobil 6:54
21 Hulgaard Morten Uno-X Pro Cycling Team 6:58
22 Čemažar Nik KK Kranj 7:24
23 Sweeny Harry Lotto – Soudal U23 8:18
24 Van Gestel Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam 8:19
25 Radice Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 8:42
26 Krijnsen Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam 8:51
27 Habets Jordan Wielerploeg Groot Amsterdam 9:20
28 Primožič Jaka KK Kranj 9:26
29 Orrico Davide Team Vorarlberg Santic 9:37
30 Stockman Abram Team SKS Sauerland NRW 9:45
31 Walkowiak Kacper CCC Development Team 10:19
32 Totò Paolo Work Service Dynatek Vega 10:52
33 Aleotti Giovanni Cycling Team Friuli ASD 11:07
34 Martinelli Ivan D’Amico – UM Tools 11:21
35 Sosa Frank Gallina Colosio Eurofeed 11:22
36 Lührs Leslie Tirol KTM Cycling Team 11:33
37 Potočki Viktor Ljubljana Gusto Santic 12:30
38 Plamondon Robin Israel Cycling Academy 13:09
39 Steinhauser Georg Tirol KTM Cycling Team 13:15
40 Stockman Michiel Team SKS Sauerland NRW 13:22
41 Drinovec Matej KK Kranj 13:37
42 Daniels Lars GM Recycling Team 13:51
43 Santoro Antonio Work Service Dynatek Vega 14:27
44 Hodapp Johannes Team SKS Sauerland NRW 15:14
45 Brown Connor NTT Continental Cycling Team 15:29
46 Raimondi Alex Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 15:34
47 Smarzaro Daniel General Store Essegibi F.lli Curia 15:47
48 Horvat Žiga Adria Mobil 15:48
49 Repše Uroš KK Kranj 16:18
50 Burchio Federico Work Service Dynatek Vega 16:44
51 Rocchetta Cristian General Store Essegibi F.lli Curia 18:41
52 Per David Adria Mobil 19:05
53 Pattyn Steven Lotto – Soudal U23 19:14
54 Andersen Idar Uno-X Pro Cycling Team 19:17
55 Tagliani Filippo Zalf Euromobil Désirée Fior 19:20
56 Coati Luca Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 19:29
57 Pietrobon Andrea Cycling Team Friuli ASD 19:36
58 Zanoncello Enrico Zalf Euromobil Désirée Fior 20:17
59 Zambelli Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali 20:33
60 Mangertseder Matthias Maloja Pushbikers 20:40
61 Grošelj Matic Ljubljana Gusto Santic 20:50
62 Furlan Francesco Team Gaiaplast Bibanese 20:54
63 Belloni Manuel Velo Club Mendrisio 21:11
64 Kuen Maximilian Team Vorarlberg Santic 22:17
65 Hoeks Daan Wielerploeg Groot Amsterdam 22:57
66 Carpene Samuele Casillo – Petroli Firenze – Hopplà 23:24
67 Garzi Fabio Team Named Rocked 24:37
68 Broex Victor Wielerploeg Groot Amsterdam 25:08
69 Szollosi Ferenc Gallina Colosio Eurofeed 25:39
70 Karl Ádám Kristóf U C Monaco 25:58
71 Bonaldo Kevin Zalf Euromobil Désirée Fior 26:51
72 Gorak Dominik CCC Development Team ,,
73 Tasca Flavio General Store Essegibi F.lli Curia 28:14
74 Aldegheri Davide Velo Club Mendrisio 28:50
75 Di Bernardo Nicolo Team Gaiaplast Bibanese 29:16
76 Raggio Luca D’Amico – UM Tools 29:57
77 Colombo Raul Work Service Dynatek Vega 32:11
78 Finkšt Tilen Ljubljana Gusto Santic 32:14
79 Baseggio Matteo General Store Essegibi F.lli Curia 32:33
80 Salvietti Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis 33:43
81 Aimonetto Pietro Cycling Team Friuli ASD 36:01
82 Bilyi Maksim D’Amico – UM Tools 39:08
83 Sali Edoardo Gallina Colosio Eurofeed 40:30
84 Buda Simone Cycling Development Guerciotti 40:34