Foto: Boels Dolmans Cycling Team

Jolien d’Hoore (Boels – Dolmans Cycling Team) wygrała po sprincie z małej grupki deszczowy wyścig Gent-Wevelgem In Flanders Fields. 

Siódma edycja kobiecego Gent-Wevelgem In Flanders Fields rozegrana została na trasie z Ieper do Wevelgem. Panie miały do przejechania ponad 141 kilometrów. Po drodze musiały pokonać siedem bergów i sześć sektorów brukowanych.

Niestety na starcie nie stanęła ubiegłoroczna zwyciężczyni, Kirsten Wild z grupy Ceratizit – WNT Pro Cycling. Wszystko z powodu pozytywnego testu na koronawirusa.

Od samego początku mieliśmy wiele ataków. Swoich sił próbowały między innymi Leah Dixon (Team TIBCO – SVB), Ann-Sophie Duyck (Parkhotel Valkenburg) czy Leigh Ann Ganzar (Rally Cycling Women). Jednak na kolejnych krótkich podjazdach peleton łączył się.

W dużej grupie mocne tempo powodowało, że było bardzo ciężko przeprowadzić udaną akcję. Na 46 kilometrów przed metą na czele jechał peleton, choć dość uszczuplony.

Po brukowanym podjeździe pod Kemmelberg peleton się podzielił i na czele pojawiła się grupka 11 zawodniczek. Jechały w niej: Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling), Sarah Roy (Mitchelton-Scott), Elizabeth Deignan, Elisa Longo Borghini i Ellen van Dijk (wszystkie Trek-Segafredo Women), Jolien d’Hoore i Amy Pieters (obie Boels – Dolmans Cycling Team), Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies), Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg), Marta Cavalli (Valcar – Travel & Service) oraz Lauren Stephens (Team TIBCO – SVB).

15 kilometrów przed metą miały one ponad 30 sekund przewagi nad kolejną grupą, ale ten dystans sukcesywnie się zmniejszał.

3000 metrów przed metą wynosił już niespełna 10 sekund. W czołówce tempo dyktowały przede wszystkim zawodniczki Trek-Segafredo. 2 kilometry przed metą zaatakowała Amy Pieters, ale grupka dociągnęła do niej jeszcze przed wjazdem na ostatni kilometr.

Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z tej grupki. Najszybsza okazała się Jolien d’Hoore (Boels – Dolmans Cycling Team), która w ostatnim momencie wyszła z koła Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies). Trzecie miejsce wywalczyła Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT Pro Cycling).

Wyniki:

1 DHOORE Jolien DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM les 141,4 km en 3h33’15”
2 KOPECKY Lotte LSL LOTTO SOUDAL LADIES 00:00
3 BRENNAUER Lisa WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00:00
4 ROY Sarah MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 00:00
5 CAVALLI Marta VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00:00
6 STEPHENS Lauren TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 00:00
7 VOLLERING Demi PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:00
8 DEIGNAN Elizabeth TFS TREK-SEGAFREDO 00:00
9 PIETERS Amy DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 00:05
10 LONGO BORGHINI Elisa TFS TREK-SEGAFREDO 00:08
11 WIEBES Lorena SUN TEAM SUNWEB 00:08
12 MAJERUS Christine DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 00:08
13 GUAZZINI Vittoria VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00:08
14 JØRGENSEN Emma Cecilie Norsgaard EPK EQUIPE PAULE KA 00:08
15 SANGUINETI Ilaria VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00:08
16 BARNES Hannah CSR CANYON // SRAM RACING 00:08
17 SWINKELS Karlijn PHV PARKHOTEL VALKENBURG 00:08
18 CONFALONIERI Maria Giulia WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 00:08
19 ERIĆ Jelena MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:08
20 KOREVAAR Jeanne CCC CCC-LIV 00:08
21 BROWN Grace MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 00:08
22 MARKUS Riejanne CCC CCC-LIV 00:08
23 BORGLI Stine FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 00:08
24 BIANNIC Aude MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 00:08
25 POLLICINI Silvia VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 00:08
26 VAN DIJK Ellen TFS TREK-SEGAFREDO 00:08
27 CHABBEY Elise EPK EQUIPE PAULE KA 00:08
28 DEMEY Valerie CCC CCC-LIV 00:08
29 CROMWELL Tiffany CSR CANYON // SRAM RACING 00:08
30 REUSSER Marlen EPK EQUIPE PAULE KA 00:23
31 MACKAIJ Floortje SUN TEAM SUNWEB 00:28
32 JACKSON Alison SUN TEAM SUNWEB 00:40
33 AMIALIUSIK Alena CSR CANYON // SRAM RACING 00:40
34 ROOIJAKKERS Pauliena CCC CCC-LIV 02:04
35 KLIMOVA Diana CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM 03:48
36 VANDENBULCKE Jesse LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:48
37 LETH Julie WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 03:48
38 WILLIAMS Lily RLW RALLY CYCLING-WOMEN 03:48
39 SIERRA CANADILLA Arlenis ASA ASTANA WOMEN’S TEAM 03:48
40 BORGSTRÖM Julia NXG NXTG RACING 03:48
41 RAGUSA Katia ASA ASTANA WOMEN’S TEAM 03:48
42 UNEKEN Lonneke DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 03:48
43 FAHLIN Emilia FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 03:48
44 DIDERIKSEN Amalie DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 03:48
45 PERSICO Silvia VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE 03:48
46 HAMMES Kathrin WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 03:48
47 RODRIGUEZ SANCHEZ Gloria MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 03:48
48 PARKINSON Abby-Mae LSL LOTTO SOUDAL LADIES 03:48
49 HEINE Vita HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 03:48
50 HOSKING Chloe RLW RALLY CYCLING-WOMEN 03:48
51 STEIGENGA Nicole DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE 05:46
52 KONONENKO Valeriya CTL CICLOTEL 05:46
53 RYAN Alexis CSR CANYON // SRAM RACING 05:46
54 KOSTER Anouska PHV PARKHOTEL VALKENBURG 05:46
55 CHRISTMAS Danielle LSL LOTTO SOUDAL LADIES 05:46
56 HARVEY Mikayla EPK EQUIPE PAULE KA 05:46
57 LUCAS Sharlotte TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 05:46
58 GROSSETETE Maëlle FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 05:46
59 FIDANZA Arianna LSL LOTTO SOUDAL LADIES 05:46
60 DUVAL Eugénie FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 05:46
61 KUIJPERS Evy CCC CCC-LIV 05:46
62 LIPPERT Liane SUN TEAM SUNWEB 05:46
63 BARNES Alice CSR CANYON // SRAM RACING 05:46
64 FISHER-BLACK Niamh EPK EQUIPE PAULE KA 05:46
65 ELVIN Gracie MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 05:46
66 VAN GOGH Natalie CCT CHEVALMEIRE CYCLING TEAM 08:12
67 RIVERA Coryn SUN TEAM SUNWEB 08:12
68 BUURMAN Eva DLT BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM 08:12
69 RAAIJMAKERS Marit PHV PARKHOTEL VALKENBURG 08:12
70 GAREEVA Aigul CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM 09:21
71 KOCH Franziska SUN TEAM SUNWEB 09:21
72 KRÖGER Mieke HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT 10:33
73 SHEKEL Olga ASA ASTANA WOMEN’S TEAM 10:33
74 VAN DEN STEEN Kelly CCT CHEVALMEIRE CYCLING TEAM 10:33
75 WATERREUS Kylie MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA 10:33
76 VAN HOUTUM Céline MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA 10:33
77 VAN WITZENBURG Marieke DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE 10:33
78 KULYNYCH Olha CTL CICLOTEL 10:33
79 BEX Nathalie CCT CHEVALMEIRE CYCLING TEAM 10:33
80 SHARPE Alice CTL CICLOTEL 10:33
81 DUYCK Ann-Sophie PHV PARKHOTEL VALKENBURG 10:33
82 DIXON Leah TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 10:33
83 COPPONI Clara FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 10:33
84 BLAIS Marie Soleil CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM 10:33
85 KOOL Charlotte NXG NXTG RACING 10:33
86 VAN VEEN Esther PHV PARKHOTEL VALKENBURG 10:33
87 BAKKER Minke DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE 10:33
88 SCHWEINBERGER Christina DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE 10:33
89 FRANZ Heidi RLW RALLY CYCLING-WOMEN 10:33
90 VIECELI Lara WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 10:33
91 RIJKES Sarah WNT CERATIZIT-WNT PRO CYCLING TEAM 10:33
92 SCHWEINBERGER Kathrin DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE 10:33
93 NEWSOM Emily TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK 10:33
94 KITCHEN Lauren FDJ FDJ NOUVELLE-AQUITAINE FUTUROSCOPE 10:33
95 GUARISCHI Barbara MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 10:33
96 GONZALEZ BLANCO Alicia MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 10:33
97 TERUEL RIBES Alba MOV MOVISTAR TEAM WOMEN 10:40
98 CORDON RAGOT Audrey TFS TREK-SEGAFREDO 10:40
99 WORRACK Trixi TFS TREK-SEGAFREDO 10:45
100 FOURNIER Roxane CCT CHEVALMEIRE CYCLING TEAM 10:45
101 ENSING Janneke MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 10:45
102 JOHANSSON Hanna MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA 19:00
103 RÜEGG Noemi CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM 19:03
104 ALLEN Jessica MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 19:03
105 ROBERTS Jessica MTS MITCHELTON-SCOTT (Women Team) 19:03
106 SPEROTTO Maria Vittoria EPK EQUIPE PAULE KA 19:03

Wycofały się:
KLEIN Lisa CSR CANYON // SRAM RACING
WINDER Ruth TFS TREK-SEGAFREDO
FISHER Annabel CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM
GALIMULLINA Iuliia CGS COGEAS METTLER LOOK PRO CYCLING TEAM
BRAAM Danique LSL LOTTO SOUDAL LADIES
BALSAMO Elisa VAL VALCAR-TRAVEL & SERVICE
MORENO CANCHON Blanca Liliana ASA ASTANA WOMEN’S TEAM
PATTARO Francesca ASA ASTANA WOMEN’S TEAM
VAN DE VEL Sara CTL CICLOTEL
VAN HAAFTEN Kirstie CTL CICLOTEL
BERTEAU Victoire DVE DOLTCINI-VAN EYCK- PROXIMUS CONTINENTAL TE
MATHISEN Silje HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT
RICHIOUD Greta HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT
VAN DER HAAR Lucy HPU HITEC PRODUCTS-BIRK SPORT
BADEGRUBER Anna MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA
DEFOUR Lara MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA
DELBAERE Fien MUL MULTUM ACCOUNTANTS-LSK LADIES CYCLING TEA
AMMERLAAN Rozemarijn NXG NXTG RACING
HOOLWERF Cathalijne NXG NXTG RACING
WADSWORTH Emily NXG NXTG RACING
KESSLER Nina TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK
MALSEED Shannon TIB TEAM TIBCO-SILICON VALLEY BANK
GANZAR Leigh Ann RLW RALLY CYCLING-WOMEN
POIDEVIN Sara RLW RALLY CYCLING-WOMEN
WHITE Emma RLW RALLY CYCLING-WOMEN