Foto: Paris-Tours

Rune Herregodts (Home Solution-Soenens) po całodniowej ucieczce wygrał Paris-Tours dla młodzieżowców.

178 kilometrów z Bonneval do Tours mieli do przejechania kolarze do lat 23 na trasie jednodniówki we Francji. Pod koniec rywalizacji na zawodników czekało siedem krótkich podjazdów i dziewięć sektorów brukowanych.

Już po kilku kilometrach utworzyła się ucieczka w składzie: Antoine Grand (Team Materiel-velo.com-VC Vaulx-en-Velin), Jens Vanoverberghe (EFC-L&R-Vulsteke) oraz Rune Herregodts (Home Solution-Soenens).

Ich przewaga nad peletonem prowadzonym przez Groupama-FDJ Continental oraz Jumbo-Visma Development Team wzrosła w pewnym momencie nawet do sześciu minut. 50 kilometrów przed metą z czołówki na samotny atak zdecydował się Herregodts.

Natomiast w peletonie kolarze podkręcili tempo i zaczęli się przybliżać do samotnego Belga. 15 kilometrów przed kreską miał on już tylko 90 sekund przewagi. Z grupki pościgowej skontrował Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Pro Cycling Team), ale Herregodts nie dawał za wygraną.

Na ostatni kilometr utalentowany Belg wjechał osiem sekund przed rozpędzonym peletonem. Na mecie jego przewaga wyniosła tylko dwie sekundy! Tym samym kolarz, który od nowego sezonu założy koszulkę Sport Vlaanderen – Baloise mógł się cieszyć z wielkiego i pięknego triumfu.

Peleton przyprowadził kolejny utalentowany Belg Jordi Meeus (SEG Racing Academy). Trzecie miejsce wywalczył Florian Dauphin (Sojasun espoir – ACNC).

Wyniki:

1 HERREGODTS Rune HOM BEL les 178 km en 4h13’14” (moy. 42,175 km/h)
2 MEEUS Jordi SEG BEL 02″
3 DAUPHIN Florian SOJ FRA ‘ ‘
4 TESSON Jason SOJ FRA ‘ ‘
5 JULLIEN Anthony CCF FRA ‘ ‘
6 D’HEYGERE Gil EFC BEL ‘ ‘
7 MADSEN Frederik Rodenberg UNO DEN ‘ ‘
8 MARIT Arne LTS BEL ‘ ‘
9 GUEGAN Mael SOJ FRA ‘ ‘
10 ASKEY Lewis CGF GBR ‘ ‘
11 LAURANCE Axel VCP FRA ‘ ‘
12 BOUVIER Léo SCO FRA ‘ ‘
13 TABELLION Valentin VDU FRA ‘ ‘
14 VAN UDEN Casper SUN NED ‘ ‘
15 DRIZNERS Jarrad HAG AUS ‘ ‘
16 MIFSUD Andréa CRC FRA ‘ ‘
17 PASTUREL Maxime VCP FRA ‘ ‘
18 APERS Ruben LTS BEL ‘ ‘
19 PAGE Hugo CGF FRA ‘ ‘
20 LE NY Jean Louis SOJ FRA ‘ ‘
21 VAN DEN BERG Marijn MET NED ‘ ‘
22 AEBI Antoine AET SUI ‘ ‘
23 HOOLE Daan SEG NED ‘ ‘
24 MAYRHOFER Marius SUN GER ‘ ‘
25 DE MEESTER Luca EFC BEL ‘ ‘
26 REYNDERS Jens HAG BEL ‘ ‘
27 ANDRADE Pedro HAG POR ‘ ‘
28 HÖGLUND August CCF SWE ‘ ‘
29 BONNET Thomas VDU FRA ‘ ‘
30 STOKKE Vegard SUN NOR ‘ ‘
31 VENNER Quentin WAL BEL ‘ ‘
32 SCHNEITER Joab SUI SUI ‘ ‘
33 TRASTOUR Loris CCF FRA ‘ ‘
34 GRIGNARD Sébastien LTS BEL ‘ ‘
35 VAN DEN DOOL Jens MET NED ‘ ‘
36 JOHANSEN Julius UNO DEN ‘ ‘
37 NABERMAN Tim SUN NED ‘ ‘
38 URIANSTAD Martin Bugge UNO NOR ‘ ‘
39 VERHULST Lothar HOM BEL ‘ ‘
40 VAN DEN BERG Lars CGF NED 32″
41 VAN VEENENDAAL Hidde TJV NED 40″
42 VAN POPPEL Sébastien WAL BEL ‘ ‘
43 ZIJLAARD Maikel SEG NED ‘ ‘
44 VERHOFSTADT Thibau HOM BEL ‘ ‘
45 VANHOOF Ward LTS BEL ‘ ‘
46 SKAARSETH Iver UNO NOR ‘ ‘
47 HVIDEBERG Jonas Iversby UNO NOR 01’15”
48 CAPRON Rémi AET FRA 02’32”
49 VANOVERBERGHE Jens EFC BEL 03’51”
50 JARNET Maxime LOI FRA ‘ ‘
51 ROUSSEL Hugo V76 FRA ‘ ‘
52 VAN TRICHT Stan SEG BEL ‘ ‘
53 TOUMIRE Hugo CCF FRA ‘ ‘
54 MARSMAN Tim MET NED ‘ ‘
55 COSS Loris VAU FRA ‘ ‘
56 CHARCOSSET Romain VAU FRA ‘ ‘
57 BALLERSTEDT Maurice TJV GER ‘ ‘
58 PIERRE Eliott CCE FRA ‘ ‘
59 HEßMANN Michel TJV GER ‘ ‘
60 BENECH Pierre VCP FRA ‘ ‘
61 AGUILLON Tom LOC FRA ‘ ‘
62 GELEIJN Owen TJV NED 03’54”
63 KNIGHT Oliver AVC GBR 03’59”
64 DEBONS Antoine AET SUI 04’10”
65 BOVEN Lars TJV NED 04’13”
66 DAVY Clement CGF FRA 08’15”
67 JOLLY Maxime VCP FRA ‘ ‘
68 KOSTER Adne MET NED ‘ ‘
69 NARBONNE ZUCCARELLI Axel AVC FRA ‘ ‘
70 DELPHIS Thomas CCF FRA ‘ ‘
71 MÜLLER Reto SUI SUI ‘ ‘
72 VOISARD Yannis SUI SUI ‘ ‘
73 SANKMANN Joosep LOI EST 09’51”
74 VAN EETVELT Lennert LTS BEL ‘ ‘
75 COTARD Theo LOC FRA 09’58”
76 BELANGER Florentin CRC FRA 10’07”
77 JAVOUHEY Clément SCO FRA 10’16”
78 BROWN Jim CCE GBR ‘ ‘
79 BRULE Louis OCC FRA 11’09”
80 FONTAINE Emerson WAL BEL ‘ ‘
81 PLAISANT Lucas GUI FRA ‘ ‘
82 JACQUEMIN Colin GUI FRA 11’20”
83 FOULON Dorian AQU FRA ‘ ‘
84 ROGER Gabriel AVC FRA ‘ ‘
85 BREUILLARD Nicolas AVC FRA 12’50”
86 MOLINARO Benjamin LOC FRA ‘ ‘
87 CARLOT Matéo V76 FRA ‘ ‘
88 DANTON Victor AQU FRA ‘ ‘
89 PARDON Florian V76 FRA ‘ ‘
90 MILLON Simon GUI FRA ‘ ‘
91 BOUTS Jens EFC BEL ‘ ‘
92 DUFAUX Loïs AET SUI ‘ ‘
93 OOSTHUIZEN Jason CRC RSA 14’44”
94 EGGENBERG Ruben SUI SUI ‘ ‘
95 LE MONNIER DE GOUVILLE Guy OLC FRA ‘ ‘
96 BACHMANN Laurin AET SUI ‘ ‘
97 LE BOETEZ Clément AQU FRA ‘ ‘
98 GUEDON Antoine OCC FRA ‘ ‘
99 GROLLEAU Quentin AVC FRA ‘ ‘
100 GRAND Antoine VAU FRA ‘ ‘
101 FLACHON Julien LOI FRA 15’31”
102 DELACHAUME Florian OLC FRA 18’46”

Wycofali się:
PENHOET Paul CGF FRA
LIMOUSIN Maxime VCP FRA
GAGNAIRE Thibaut LOI FRA
MONTCHAMP Andy LOI FRA
LEIJNSE Enzo SUN NED
DAVIS Cole HAG USA
FOUCHE James HAG NZL
BOMBOI Davide HOM BEL
VANGHELUWE Warre HOM BEL
HOHMANN Lars MET NED
REX Laurenz WAL BEL
CORVAISIER Antonin VDU FRA
DEVANNE Antoine VDU FRA
JEANNIERE Emilien VDU FRA
PAULUS Milan SEG BEL
BODNAR Bastien SCO FRA
CAMPIONI Luca SCO FRA
DEBEAUMARCHE Nicolas SCO FRA
BÖGLI Jonathan SUI SUI
LANGELLA Lilian AQU FRA
HAMON Nicolas AQU FRA
HUENS Rémi V76 FRA
VAUQUELIN Kévin V76 FRA
GAILLARD Florian OCC FRA
MARIN Julien OCC FRA
ROMEO Hugo OCC FRA
DESAL Ceriel EFC BEL
MONMASSON Guillaume OLC FRA
MORNET Thomas OLC FRA
LEFAURE Paul CCE FRA
RICHARD Maxime CCE FRA
SEDLACEK Vojtec CCE FRA
DEGACHE Théo VAU FRA
GROS Logan VAU FRA
LAMAILLE Christopher GUI FRA
RODRIGUEZ Anthony GUI FRA
DUVERGER Pierre baptiste CRC FRA
ROUSSEL Antoine CRC FRA
ANDRE Léopold VCC FRA
DOUARD Lucas VCC FRA
NOMINE Lilian VCC FRA
SOISSONS Alexis VCC FRA
JOSSIER Clément LOC FRA
POIRIER Clément LOC FRA